Remote/Kraków

Fundacja Mamo Pracuj

Wielkość firmy: 10 osób
Branża: NGO, HR, rekrutacja, EB, reklama
Brak nadgodzin
Elastyczny czas pracy
Niepełny wymiar pracy
praca w trybie
Praca zdalna 100 %
Propracownicze formy zarządzania
Różnorodność lokacji

Znajdź nas na:

Strona firmowa

AutentycznośćProfesjonalizmWpływSiła zespołuRozwój

Zespół

Nasza Fundacja działa w bardzo płaskiej strukturze i stanowimy ZESPÓŁ. Mamy cztery zespoły wzajemnie się przenikające: redakcja portalu, zespół reklamowy, zespół pracodawców oraz zespół programów społecznych i CSR’owych.

Dzień z życia firmy

Joanna Przystał – Talenti, koordynatorka działań i marketing ninja

 

Mój typowy dzień w firmie wygląda tak, że mogę sobie dokładnie zaplanować, co i kiedy będę chciała zrobić, a to jest ogromny przywilej, kiedy pracuję i studiuję jednocześnie. Typowy dzień pozwala mi pracować zadaniowo i nie tracić czasu na zbędne formalności.

Mój zespół jest przepełniony kobiecą energią, która bardzo, bardzo uwalnia kreatywność, składa się z kobiet o różnych temperamentach i perspektywach. To zespół pełen empatii i wsparcia, który pracuje z misją!

W mojej pracy uwielbiam to, że mogę zobaczyć zupełnie inną kulturę pracy niż ta, do której przywykłam. Jest miejsce na feedback i rozwiązywanie problemów. Nie obrażamy się i po prostu działamy razem. Zależy nam na miejscu pracy, które tworzymy, a to wcale nie jest takie oczywiste w pracy!

Najbardziej cenię Mamo pracuj za przestrzeń do rozmowy i brak sztywnej hierarchii. Pracuję z ludźmi, których naprawdę można lubić! 


Ewa Moskalik-Pieper – Mamo Pracuj, redaktorka naczelna portalu

Mój typowy dzień w firmie wygląda tak, że od prawie pięciu lat pracuję zdalnie ze swojego domu. Zaczynam o 9 i kończę o 15, ale to umowne godziny, bo jeśli tylko potrzebuję mogę zacząć wcześniej lub skończyć później. Ważny jest kontakt, przepływ informacji, działanie zespołowe i ważne są po prostu zadania, a te już mają różne priorytety i po prostu trzeba je realizować. 

Mój zespół jest niezawodny. To nie są tylko słowa, ale fakty. Nasz zespół składa się z samych kobiet i zaskakujące jest to, jak bardzo się różnimy i jednocześnie te różnice oraz odmienność akceptujemy. To rzadkość, zatem tym bardziej to doceniam. 

W mojej pracy uwielbiam to, że jest taka jak jest. Doceniam bardzo rolę, którą pełnię. Jestem wdzięczna za zaufanie i szacunek. Nie mam wielkiego porównania do innych miejsc pracy, bo nie pracowałam w ten sposób wcześniej, ale coś przeczuwam, że mogę z pełną odpowiedzialnością życzyć innym takich miejsc pracy i takich pracodawców. Takich, którym chce się chcieć!

Najbardziej cenię Mamo pracuj za misję, determinację, empatię i otwartość. Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający. W naszym zespole w większości pracują mamy, również mamy wielodzietne. Stąd myślę największa siła Mamo Pracuj. 


Agnieszka Wadecka – Mamo Pracuj, młodsza redaktorka portalu

Mój typowy dzień w firmie wygląda tak, że wiele kobiet, mam mi zazdrości 😉 Przede wszystkim mam ogromny przywilej – mogę pracować w domu, w dodatku z dzieckiem, które się bawi obok. Pracuję od 8 do 13 ale w kwestii godzin mam dużą elastyczność. Jeśli potrzebuję coś załatwić w ciągu dnia to mogę pracować wieczorem

Mój zespół jest… świetny! To grupa kreatywnych, profesjonalistek. Wszystkie wzajemnie się uzupełniamy, działamy razem i doskonale się dogadujemy. Do tego każda rozmowa to nie tylko praca ale mnóstwo ciepłych, wesołych rozmów. To prawdziwe #girlpower!

W mojej pracy uwielbiam to, że jest wesoło, jest luźno i jest dobra atmosfera. Może brzmi jak banał, ale znam mnóstwo osób, które nie lubią swojej pracy i w niedzielę wieczorem mają skręt kiszek. Mam to szczęście, że nie należę do tej grupy. Po prostu lubię to co robię i osoby, z którymi działam.

Najbardziej cenię Mamo pracuj za… pomoc kobietom takim jak ja. Kiedy zaczynałam tu pracować nie miałam żadnego doświadczenia zawodowego i całą masę lęków, że na tym polu poległam, że nie uda mi się odnieść żadnego sukcesu. Znalazłam swoje miejsce i swoją drogę. A najlepsze jest to, gdy napiszę tekst, opublikuję ofertę pracy i dostajemy feedback, że komuś to pomogło. Praca z misją uskrzydla!

Benefity

  • AskHenry
  • Niepełny wymiar pracy/projekty – możliwość pracy na np. 3/4 etatu
  • Praca w trybie hybrydowym – część zdalnie, część w siedzibie
  • Praca zdalna 100 %
  • Różnorodność lokacji – możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie
  • Elastyczny czas pracy – start pracy w różnych godzinach, np. godz. 7.00-10.00
  • Pro-pracownicze formy zarządzania
  • Brak nadgodzin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizowane projekty/technologie

Naszym głównym projektem jest portal mamopracuj.pl i działania Fundacji Mamo Pracuj, programy #MamoPracujwIT, Mamo pracuj w finansach oraz najnowszy – a właściwie nowa marka: talenti.pl – rekrutacja dla kobiet

Przebieg Procesu Rekrutacyjnego

Nie prowadzimy otwartych rekrutacji. Mamy ogromny przywilej poznawania osobistego kobiet, które szukają pracy. A dodatkowo otrzymujemy wiele CV miesięcznie. To dla nas bardzo miłe! Wiele z tych osób decyduje się w jakimś niewielkim zakresie wspierać nas pro bono.

Jednakże jeśli już taka rekrutacja pojawia się: po otrzymaniu CV lub rekomendacji, zaczynamy od nieformalnej rozmowy, aby zweryfikować tzw. deal breakery, np. wynagrodzenie, oczekiwania, sposób pracy. Następnie rozmawiamy z zespołem o nowej osobie, potem rozmowa z założycielkami Fundacji.

 

← Powrót do listy