Wrocław

Scanway

Wielkość firmy: 30 osób
Branża: Space and Industry
Elastyczny czas pracy
Niepełny wymiar pracy
Praca w trybie hybrydowym
Praca zdalna 100 %
Różnorodność lokacji

Znajdź nas na:

Strona firmowa

RozwójPasjaInnowacjeWspółpracaElastycznośćRóżnorodnośćWyzwania

O firmie

W Scanway wyznajemy zasadę, że najlepiej pracuje się w swobodnej i elastycznej atmosferze. Tylko wtedy można myśleć nieszablonowo, popełniać błędy i podejmować próby – to bardzo ważne w inżynierskiej pracy. Dlatego zespoły Scanway pracują w różnorodnych formach, samodzielnie decydują o metodykach prowadzenia projektów i wspólnie tworzą zasady współpracy. To przynosi naprawdę dobre efekty.

Zespół

W pracy dzielimy się na zespoły #team_space i #team_industry. O projekty dla klientów przemysłowych dba #team_industry – zespół inżynierów wizyjnych, automatyków, mechaników, specjalistów ds. robotyki, budowy maszyn, programowania i wdrożeń, oraz specjalistów z zakresu optymalizacji produkcji. Za projekty dla branży kosmicznej odpowiada #team_space, czyli zespół inżynierów i specjalistów ds. optyki, mechaniki, termiki, radiacji, elektroników, programistów oraz mechatroników.

Dzień z życia w firmie

O swoim dniu w Scanway opowiada Marek Sobczyk – inżynier automatyk, członek zespołu wdrożeń przemysłowych #Team_Industry

Mój typowy dzień w pracy to pasmo niekończących się wyzwań związanych z prowadzeniem projektów oraz rozwiązywaniem problemów technicznych. Nie mogę narzekać na nudę, bo z jednej strony trzeba dopracować jakiś harmonogram, czy zaplanować budżet projektu. Zawsze w ciągu dnia poświęcam czas na bieżące projekty i kwestie techniczne (programowanie czy projektowanie). Niejednokrotnie rutyna dnia codziennego przerywana jest koniecznością szybkiej reakcji na awarię na obiekcie, czy zdalną koordynację pracy zespołu, który boryka się z jakimś problemem na drugim końcu kraju. Nie ma nudy.

Mój zespół jest złożony z ludzi dojrzałych technicznie i inżyniersko, przez co analizowanie bardzo złożonych problemów staje się przyjemną dyskusją na wysokim poziomie.

W mojej pracy uwielbiam to, że mam dużą swobodę w działaniu. Elastyczne godziny i brak restrykcyjnego nadzoru ze strony przełożonych daje mi poczucie psychologicznego luzu, co jest według mnie najważniejsze, żeby efektywnie i rzetelnie pracować.

Najbardziej cenię Scanway za wysublimowane poczucie humoru współpracowników, duży kredyt zaufania od przełożonych i wyzwania inżynierskie, przez które nie ma nudy.

Benefity

Jesteśmy małą organizacją, a to pozwala nam na pewną otwartość w zakresie benefitów. Wiele z nich występuje np: na wyraźne życzenie pracowników, jako jednorazowe lub cykliczne wsparcie pomysłów i inicjatyw. W historii naszej firmy realizowaliśmy m.in: dofinansowanie studiów i kursów, wsparcie w uczestnictwie w eventach naukowych, stworzenie drużyny e-sportowej, a także wyjazd całej firmy na Międzynarodowy Kongres Astronautyczny – IAC 🙂

Realizowane projekty/technologie

Projekt satelity ScanSAT, Projekt satelity EagleEye, Projekt PIAST, rozwiązania przemysłowe HyperEye

Przebieg Procesu Rekrutacyjnego

Etap 1: Przesłanie CV przez kandydata

Etap 2: Przyjęcie aplikacji i poinformowanie kandydata o przebiegu rekrutacji (do kiedy trwa aplikowanie, czy rozmowy są przeprowadzane online czy tradycyjnie, kiedy i w jaki sposób poinformujemy go o wyniku rekrutacji).

Etap 3: Zaproszenie na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną wybrane osoby (3-częściowa rozmowa rekrutacyjna podczas której następuje kolejno 1 – przedstawienie profilu firmy i oczekiwań względem kandydata 2 – test techniczny w przypadku stanowisk inżynierskich lub rozmowa dot. kompetencji 3 – rozmowa z HR, ustalenie oczekiwań dotyczących zatrudnienia).

← Powrót do listy