W tym tygodniu, śpieszymy do Was z II częścią rankingu „Great Place to Work Poland 2017”. Tym razem, kontynujemy z wynikami w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób oraz firm zatrudniających powyżej 500 osób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach tworzenia tego rankingu, bądź wynikach prezentowanych w poprzednim tygodniu, zajrzyj tutaj.
Miejsce 7: 3M Poland – firma będąca w czołówce pod względem etycznego działania. Na uwagę zasługuje istnienie specjalnej skrzynki mailowej i numeru telefonu, które służą do zgłaszania rzeczywistych i potencjalnych przypadków naruszeń przepisów firmowych. Co więcej, dostępne są programy zarządzania karierą takie jak: Plan Sukcesji, który jest przygotowywany każdego roku (skierowany zwłaszcza do osób z potencjałem liderskim i polegający na identyfikacji obszarów rozwoju w ten sposób, aby w przyszłości mogły objąć stanowiska managerskie).
Miejsce 8: Kellogg’s – firma ta, angażuje się społecznie poprzez działania skierowane w kierunku najuboższych, zwłaszcza w zakresie zwalczania na głodu na świecie (jej celem jest dostarczenie do 2025 roku 3 miliardów śniadań dla osób w potrzebie). Organizowane są też Światowe Dni Ziemii. Duży nacisk kładzie się także na zwiększanie bezpieczeństwa pracowników i często organizowane są warszaty i szkolenia dotyczące tej tematyki.
Miejsce 9: Egis Polska – promowany jest zdrowy tryb życia. 2 razy w tygodniu, chętni pracownicy mogą wziąć udział w zajęciach jogi, a osoby które chcą brać udział w sportowych imprezach (np. maratony) mają finansowane pakiety startowe. Co więcej, ważne jest dzielenie się wiedzą i raz w miesiącu organizowane są warsztaty, podczas których pracownicy wymieniają się wiedzą. Oprócz tego, zatrudnionione w tej firmie osoby otrzymują dofinansowanie do posiłków.
Miejsce 10: Mead Johnson Nutrition – to, co warte zauważenia to fakt, iż firma ta współpracuje z pediatrami w zakresie tworzenia specjalnych mieszanek na rzadko spotykane choroby metaboliczne. Co więcej, prowadzą zaawansowane badania, dzięki czemu są w czołówce firm zajmujących się żywieniem dzieci.
Miejsce 1: Microsoft Sp. z o.o. – w tej znanej na całym świecie korporacji, pracownicy mają dostęp do programu mentoringu, który pozwala na budowanie zróżnicowanej kompetencyjnie organizacji. Podzielony jest on na 2 części: Peer mentoring (w obrębie działu, organizacji) oraz Career mentoring (z osobami z różnych działów, zespołów -> celem jest budowanie długoterminowej ścieżki rozwoju). Co więcej, każda osoba w programie mentoringu dla absolwentów, ma mentora z Leadership Teamu. Wspierani są także pracujący rodzice, kobiety w ciąży, na urlopie macierzyńskim, czy wychowawczym (cała rodzina objęta jest programem bezpłatnej opieki medycznej, można korzystać z elastycznych godzin pracy, pracy zdalnej, czy też 2 dodatkowych dni wolnego rocznie).
Miejsce 2: Cisco Poland – dużą rolę odgrywa tu platforma Team Space, która dostarcza informacji na temat zaangażowania poszczególnych zespołów i efektywności pracowników. Jest to narzędzie przydatne podczas rozmów końcoworocznych i planowania ścieżek rozwoju. W obrębie firmy działa również wewnętrzne stowarzenie, które zrzesza wolontariuszy, wspierających akcje dotyczące CSR-u, działalności sportowej, zdrowotnej, inicjatywy artystyczne i dotyczące rozwoju talentów
Miejsce 3: Sii Polska – kluczowe dla rozwoju organizacji jest wyłanianie talentów i rozwijanie ich. Aby ułatwić to zadanie, powstała inicjatywa Top Guns. Dwa razy w roku, na podstawie ocen rocznych, opinii współpracowników, menedżerowie wyłaniają osoby z największą inicjatywą i zaangażowaniem. Co więcej, duży nacisk kładzie się na rozwijanie pasji i wiele takich inicjatyw jest dofinansowanych (np. wyprawy górskie, wyścigi samochodowe). Prowadzony jest także kwartalny newsletter, w którym jedna z rubryk dotyczy właśnie zainteresowań pracowników. 2 razy w roku organizowana jest także konferencja dla pasjonatów NET., a miłośnicy programowania mogą zmierzyć się w konkursie programistycznym Let’s Code (dostępny dla osób z całej Polski).
Miejsce 4: EY (Ernst & Young) – wspierani są studenci, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w działach audytu, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, czy podatkowego lub też kancelarii prawnej EY, a nie są w pełni dyspozycyjni czasowo. Do nich skierowane są płatne praktyki.
Miejsce 5: S.C. Johnson Bama – firma ta, angażuje się w wiele działań społecznych. W obrębie organizacji, funkcjonuje „Grupa Dobroczynna”, której działania mają wspierać społeczność lokalną, domy dziecka, przedszkola, młodzieżowe domy kultury, schroniska dla zwierząt. Wspierane finansowo są także turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Miejsce 6: DOZ S.A. – pracownicy centrali raz na pół roku, biorą udział w akcji, która polega na przepracowaniu 1 dnia w wybranej aptece DOZ. Celem jest poznanie specyfiki pracy farmaceutów i bezpośredni kontakt z pacjentami, aby lepiej rozumieć ich potrzeby i dużo bardziej efektywnie realizować swoje zadania. Oprócz tego, działają także 2 programy rozwojowe: DOZ Akademia (celem jest wzajemna wymiana informacji, dzielenie się wiedzą) i DOZ Dermoekspert (cykl szkoleń branżowych skierowany do farmaceutów).
Pracujecie w jednej z powyżej wymienionych firm? 🙂 A jeśli nie, to jakie działania podejmują Wasi pracodawcy, aby tworzyć przyjazne miejsce pracy? 🙂