Wielkie korpo czy mały startup?

wpis w: Zmiana zawodowa | 0

Szukając swojej pierwszej pracy często decydujemy się na pierwszą złożoną nam ofertę pracy, ciesząc się z możliwości zdobycia doświadczenia w czasach, kiedy tak trudno otrzymać ofertę stażu albo stanowiska juniorskiego. Jednak czasem dostajemy kilka ofert pracy naraz i pojawia się … Czytaj więcej »

Przebranżowienie do IT – specjalista ds. no code/low code – Łukasz Jędrasiak

Łukasz Jarych – Dookoła Pracy: Łukaszu, jesteś jedną z osób, która  uczestniczyła w moim indywidualnym warsztacie “Przebranżowienie na LinkedIn” (LINK). Wykazałeś się ogromną proaktywnością i doskonale zaplanowałaś swój proces przebranżowienia ze specjalisty ds. marketingu na no- code / low-code developera. … Czytaj więcej »

Pokaż się na LinkedIn

wpis w: Zmiana zawodowa | 0

Postanawiasz znaleźć nową pracę. Zamierzasz szukać atrakcyjniejszego stanowiska w swojej branży lub przebranżowić się. Odkurzasz niektóre ze swoich zapomnianych kompetencji, robisz dodatkowe kursy, opracowujesz porządne CV. Nadchodzi czas poszukiwań i aplikowania na oferty pracy. Czy możesz zrobić coś jeszcze? A … Czytaj więcej »

Jak wygląda praca w Scrumie?

wpis w: Zmiana zawodowa | 0

Scrum – prawdopodobnie jedno z najbardziej chwytliwych haseł w IT w ostatnich kilku latach. Obecnie jest to najpopularniejszy framework w nurcie zwinnym wytwarzania oprogramowania. Na czym dokładnie polega Scrum i jak wygląda przeciętny dzień pracy zespołu deweloperskiego?  Scrum to sposób … Czytaj więcej »

Czy programowanie jest dla Ciebie?

wpis w: Dookoła Pracy | 0

Branża IT kusi wieloma zaletami – mnogością dostępnych ścieżek rozwoju, elastycznym trybem wykonywania zadań, obfitością ofert pracy w różnych typach firm czy też atrakcyjnymi wynagrodzeniami. Jednak wejście do branży wymaga posiadania mniej lub bardziej zaawansowanych umiejętności, spośród których budzącą zwykle … Czytaj więcej »

Kompetencje przyszłości

Globalizacja, automatyzacja i rozwój nowych technologii wraz z czynnikami ekonomicznymi, społecznymi i politycznymi to główne procesy upatrywane jako mające współcześnie największy wpływ na kształtowanie rynku pracy. Prowadzą one do jego dynamicznej zmiany i wymuszają od jego uczestników elastyczności w przygotowaniu … Czytaj więcej »

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe czyli jak zmienić zawód dla pracowników fizycznych

Specjalista do spraw gazów medycznych, fryzjer, a może technik mechanik? Rynek edukacji i szkoleń przechodzi prawdziwy renesans swojej działalności, umożliwiając przebranżowienie również na zawody fizyczne.  Kiedy powiesz sobie dość… Marzysz o zmianie zawodu? Branża w której pracujesz od lat przestała … Czytaj więcej »

Przebranżowienie-7 kroków rozpoczynających proces

Przebranżowienie bądź przekwalifikowanie postrzegane przez lata ze względu na swoją czasochłonność i kosztowność jako wysoko ryzykowne przedsięwzięcia, zyskują na popularności.  Trendy rynkowe wymuszają konieczność ciągłej modyfikacji swoich kompetencji. To także i Twoja droga? Gdy już wiesz, że czas na zmiany, … Czytaj więcej »

8 sposobów na to, jak odnaleźć pomysł na nową ścieżkę rozwoju zawodowego

Nie wiesz jak znaleźć pomysł na nową drogę zawodową? Nowy zawód? Dziś kilka porad dla tych mniej zdecydowanych: Sprawdź rynkowe trendy – jaki zawód jest najbardziej pożądany na rynku pracy? Jakie branże odnotowują wzrosty zapotrzebowania na pracowników? Jakie są trendy … Czytaj więcej »

Czy warto inwestować w rozwój umiejętności miękkich, czy liczy się wyłącznie twarda wiedza?

Dużo mówi się o szkoleniach branżowych, podnoszeniu kompetencji i potwierdzaniu ich certyfikatami. Taka retoryka jest najbardziej powszechna. Czy to jednak oznacza, że umiejętności miękkie są mało istotne? Zwłaszcza w technicznych rolach? Czy wystarczające jest, by programista biegle posługiwał się danym … Czytaj więcej »

Na ten zawód coraz częściej przebranżawiają się kobiety…

Historia bliska każdej z nas… Kończył jej się urlop macierzyński. Nie wyobrażała sobie powrotu na etat, długich godzin spędzonych przed ekranem monitora, dojazdów do biura i małej elastyczności. Wiedziała, że to najwyższa pora postawić na siebie i wybrać nową drogę … Czytaj więcej »

Przez kilka lat nie miałam kontaktu z językiem obcym. Co zrobić, aby szybko go odświeżyć?

wpis w: Zmiana zawodowa | 3

Czytałaś/eś nasz ostatni wpis o tym, jak wykorzystać języki obce podczas poszukiwań pracy? Znajdziesz go tutaj. Dziś, kontynuujemy z tematami językowymi, ale w nieco innym wydaniu. Wyobraź sobie, że wracasz do pracy po dłuższej przerwie: urlopie macierzyńskim, wychowawczym. A może … Czytaj więcej »

Przebranżowienie, a Twój wizerunek w sieci…

Podczas webinaru z Goldenline, w którym uczestniczyliśmy jako prelegenci, otrzymaliśmy następujące pytanie: „Myślę nad całkowicie inną ścieżką rozwoju niż moja aktualna praca. Czy to wielki błąd, że mój personal branding buduję w oparciu o moje aktualnie niezawodowe wyzwania?” Jakie są … Czytaj więcej »

Co podkreślić w CV, gdy dopiero wchodzę w branżę ale mam już doświadczenie z innego obszaru?

Zmiana zawodu, przebranżowienie, to tematy na czasie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to jest proces, który wymaga cierpliwości i dobrego planu działania, a wręcz strategii. O tym, jak się do tego przygotować, opowiadam klientom, którzy przychodzą … Czytaj więcej »

Na jaki dobrze płatny zawód można się najszybciej przebranżowić?

Jakiś czas temu braliśmy udział w webinarze (Link do pobrania za darmo w sklepie) organizowanym przez Goldenline. Motyw przewodni dotyczył szeroko pojętego rozwoju lecz najczęstszym wątkiem, który przewijał się podczas naszego spotkania było: przebranżowienie. Pytaliście, na jaki dobrze płatny zawód … Czytaj więcej »

Rekomendacja rekomendacji nierówna, czyli dlaczego to nie zawsze wystarczy, aby dostać zaproszenie na rozmowę

wpis w: Zmiana zawodowa | 0

Rekomendacje mają znaczenie. Polecenia mogą utorować Ci drogę do wymarzonej firmy. Budowanie sieci kontaktów i nawiązywanie długofalowych relacji biznesowych przynoszą rezultaty. To mówię bardzo często kandydatom, którzy trafiają do mnie na konsultacje. I zachęcam ich do wykorzystania również i tej … Czytaj więcej »

Dlaczego warto regularnie robić przegląd zawodowy?

wpis w: Zmiana zawodowa | 0

Jakiś czas temu na Clubhouse organizowaliśmy spotkanie, podczas którego poruszyliśmy temat przeglądu zawodowego. Wywołało to ożywioną dyskusję. Dziś, wracamy z tym zagadnieniem bezpośrednio do Was. Czym zatem jest słynny przegląd zawodowy? Każdego roku, robisz przegląd techniczny swojego samochodu. Sprawdzasz, czy … Czytaj więcej »

Czy masz właściwego partnera w zmianie zawodowej?

Ile razy próbowałeś zmienić, wejść na nową ścieżkę rozwoju zawodowego, ale po pewnym czasie wracałeś jednak do utartych schematów? Ile razy w momencie zwątpienia, braku widocznych sukcesów i odpowiedzi na wysłane CV wycofywałeś się z pomysłu jakim była zmiana pracy? … Czytaj więcej »

Przygotuj się do zmiany będąc zatrudnionym w dotychczasowej firmie. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę.

wpis w: Dookoła Pracy | 0

Odliczasz godziny do zakończenia pracy i nerwowo spoglądasz na zegarek? Nie odczuwasz już frajdy z tego, co robisz? A może nie masz możliwości wykorzystywać pełni swoich talentów? Czujesz, że to czas na zmianę? Tak? Wykorzystaj swoją aktualną firmę jako trampolinę … Czytaj więcej »

Poznaj swoje wartości i dokonuj świadomych wyborów zawodowych

wpis w: Dookoła Pracy | 0

Są kompasem. Przewodnikiem. Wyznaczają kierunek. O czym mowa? O wartościach! Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu? Rodzina? Zdrowie? Możliwość realizacji pasji? Niezależność? Poczucie bezpieczeństwa? Sukces? Nie? Czas na stop klatkę. Zrób krótkie ćwiczenie. Wypisz 10 … Czytaj więcej »

ZMIANA ZAWODU – CASE STUDY. ODCINEK NR 6 – HISTORIA Z HAPPY ENDEM

wpis w: Dookoła Pracy | 2

Zmiana przyszła nieoczekiwanie. Zespół, w którym był zatrudniony miał zostać rozwiązany. Typowy temat – zmiany organizacyjne w firmie. Dostał jednak propozycję pracy w spółce matce jako Analityk Biznesowy. Mógł dalej kontynuować rozwój w raportach i szeroko pojęty IT, więc przyjął … Czytaj więcej »

ZMIANA ZAWODU – CASE STUDY. ODCINEK NR 4 – ODNALEŹĆ SIEBIE

wpis w: Dookoła Pracy | 0

A miało być tak pięknie…. No cóż. Wyobrażenia co do perspektyw w zawodzie związanym z kierunkiem studiów okazały się być niewspółmierne z rzeczywistością. Bywa i tak. Przynajmniej dowiedział się, co jest dla niego istotne: elastyczność, rozwój, możliwość godzenia życia zawodowego … Czytaj więcej »

1 2 3 4