ZMIANA ZAWODU – CASE STUDY. ODCINEK NR 5 – SZLIFOWANIE TALENTÓW

wpis w: Dookoła Pracy | 0

IT, raporty, pisanie makr – to wkręciło go bez reszty.

Wiedział, że to właściwa droga. Potwierdziło się mu, że praca w dynamicznym środowisku to również to, czego szukał.

Bardzo chciał zajmować się takimi rzeczami na co dzień. Dowiadywał się wewnątrz organizacji, czy są możliwości rozwoju w tym obszarze w firmie. Niestety nie było.

Postanowił zatem, że spróbuje swoich sił na rynku pracy. Do zmian już zaczynał przywykać. Teraz nie była to zmiana wynikająca z frustracji, ale chęci dalszego rozwijania swoich kompetencji  w dziedzinie, która była dla niego ważna.

Został Analitykiem Sprzedaży. Nie miał w tej dziedzinie aż tak dużego doświadczenia, ale z rozmów z pracodawcą wynikało, że ujęła go jego chęć uczenia się, dynamizm w działaniu i świadomość tego, co jest dla Łukasza ważne.

Dzięki tej roli udoskonalił swoje zdolności raportowania, wizualizowania danych, pisania makr. Miał też świetny zespół. Panowała tam bardzo dobra atmosfera, a to niezwykle ważne.  Co więcej, praca nie kolidowała z czasem „po pracy”, więc była zgodna z wartościami.

Mogłoby się wydawać, że to finał historii z happy endem lecz życie bywa przewrotne i zmiana nadeszła nieoczekiwanie i już nie z inicjatywy Łukasza.

Ale o tym w kolejnym odcinku tego cyklu…


Łukasz – ponad 30 lat. Za sobą różnorodne doświadczenia zawodowe. Pracuje jako Analityk IT i równolegle rozwija firmę, która pomaga utalentowanym w zmianach. Zajmuje się całkowicie innymi tematami niż to co wyobrażał sobie w szkole średniej. Odważył się na zmianę zawodową i aktualnie odczuwa radość i satysfakcję z pracy.


Okiem Klaudii – Twojego Partnera w zmianie zawodowej

  1. Pierwszy krok, który warto zrobić, gdy planujemy zmienić zawód, to poszukanie opcji rozwoju wewnątrz organizacji. To pozwoli zdobyć nowe kompetencje w bezpiecznych, znanych nam warunkach;
  2. W międzyczasie, dobrze jest doskonalić swoje umiejętności na kursach online i stacjonarnych, poszukać mentora i zaangażować się w dodatkowe projekty;
  3. A później.. wypłynąć na głębokie wody, które pozwolą nam w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę. Nie musimy początkowo szukać idealnie dopasowanego do nas stanowiska, a jedynie takiego, które nas rozwinie i będzie pomostem do wymarzonej pracy.