ZMIANA ZAWODU – CASE STUDY. ODCINEK NR 6 – HISTORIA Z HAPPY ENDEM

wpis w: Dookoła Pracy | 2

Zmiana przyszła nieoczekiwanie.
Zespół, w którym był zatrudniony miał zostać rozwiązany. Typowy temat – zmiany organizacyjne w firmie.

Dostał jednak propozycję pracy w spółce matce jako Analityk Biznesowy. Mógł dalej kontynuować rozwój w raportach i szeroko pojęty IT, więc przyjął propozycję bez wahania. To był etap szlifowania swoich kompetencji. W wolnych chwilach Łukasz uczył się kolejnych umiejętności na internetowych kursach. Coraz bardziej komfortowo czuł się w swojej roli. Kolejny raz utwierdził się w przekonaniu, że to właściwa droga.

Dowiedział się też, że warto budować swoją markę osobistą na portalu LinkedIn i nawiązywać relacje biznesowe. Pomyślał, że spróbuje. To miało też pomóc w promowaniu Dookoła Pracy, które wspólnie z Klaudią rozwijają.
Był widoczny. Zaczął pisać regularnie. Zajmowało to trochę czasu, ale…przyniosło rezultaty.
Łukasz został ustrzelony przez Headhuntera.
Otrzymał propozycję pracy w amerykańskim startupie. 100% zdalnie. Gdy 2 lata wcześniej zaproponowano mu pracę zdalną, to nie był jeszcze gotowy na taki tryb i odmówił. Teraz postanowił spróbować. Udało mu się przekroczyć barierę mentalną.

Czy bał się wejść w zmianę, która była skokiem w nieznane? Oczywiście. Bał się, czy sobie poradzi z biznesowym angielskim, jak odnajdzie się w nowym modelu pracy i czy jego umiejętności są wystarczające. Postąpił natomiast zgodnie ze stwierdzeniem „Bój się i rób”. I nie pożałował. Od 3 lat rozwija się w tej firmie i w końcu:
a) Robi to co lubi
b) Ma pracę zgodną z jego wartościami
c) Może w pełni wykorzystywać swoje talenty
d) Jest spełniony.

A Ty? Czy jesteś w miejscu, które pozwala spełniać 4 powyższe punkty? Podziel się w komentarzu swoją historią.


Łukasz – ponad 30 lat. Za sobą różnorodne doświadczenia zawodowe. Pracuje jako Analityk IT i równolegle rozwija firmę, która pomaga utalentowanym w zmianach. Zajmuje się całkowicie innymi tematami niż to co wyobrażał sobie w szkole średniej. Odważył się na zmianę zawodową i aktualnie odczuwa radość i satysfakcję z pracy.


Okiem Klaudii – Twojego Partnera w zmianie zawodowej

  1. Łukasz przeszedł długą drogę, która doprowadziła go ostatecznie do miejsca, w którym czuje się spełniony;
  2. Dużo pracy polegało na tym, by uporać się z wewnętrznym krytykiem, który chciał blokować go przed efektywnym wejściem w zmianę;
  3. Najwięcej informacji na swój temat uzyskał wchodząc w nowe role. Dzięki nim, dowiadywał się, co jest dla niego ważne, jakie ma talenty, co lubi robić, a co leży na przeciwległym biegunie.
  4. Upór, ciągłe zdobywanie wiedzy i czas na refleksje – to wszystko zaprocentowało i pozwoliło mu zmienić zawód.