Jak zdobyć pierwsze doświadczenie jako tester? – spis stron i portali

Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej drogi przebranżowienia na testera, czy już jakiś czas się tym zajmujesz, to zapewne chcesz się rozwijać.
W procesie zmiany zawodowej oprócz zdobycia wiedzy fundamentalnej i uzupełnienia luk kompetencyjnych warto będzie również uzyskać doświadczenie komercyjne, które pozwoli Ci wejść do branży na docelowe stanowisko juniorskie. Poniżej lista stron i portali, które pozwolą Ci znaleźć dla siebie pierwsze zlecenia i sprawdzić się jako QA


Utest

To miejsce, które gromadzi największą liczbę testerów freelancerów w sieci. Może służyć nie tylko jako platforma do komunikacji z innymi, bardziej doświadczonymi testerami. Można tutaj także zdobyć zlecenie, w którym klientem ostatecznym będzie duża marka. uTest pełni rolę pośrednika. To świetny sposób, żeby złapać pierwsze zlecenia komercyjne.

Test.io

To kolejne miejsce, w którym zebrani są freelancerzy z całego świata. Po rejestracji będziesz miał okazję brać udział w testowaniu różnego rodzaju projektów. Do testów możesz otrzymać zarówno aplikacje, jak i strony oraz gry. Model rozliczenia oparty jest o liczbę błędów, jakie znajdziesz.

Userfeel

To także platforma, która pośredniczy pomiędzy klientami docelowymi a testerami freelancerami. To świetny sposób, żeby zebrać doświadczenie lub zarobić jakieś dodatkowe pieniądze. Im lepiej będziesz wykonywał zadania testowe, tym wyższą ocenę otrzymasz, a tym samym masz większe szanse na otrzymanie kolejnych zleceń.

Cherry-it

To świetny blog, prowadzony przez testerkę z wieloletnim doświadczeniem. Jednak jego założenia są inne niż podobnych tego typu stron w internecie. Autorka, Ania Pieciulko , co roku bierze pod swoją opiekę aspirujących testerów i przez 10 miesięcy pełni rolę mentora. Jeśli właśnie czegoś takiego szukasz – powinieneś zgłosić się do Ani.

GamePressure

To miejsce dla fanów gier komputerowych. Możesz tu dołączyć do zamkniętych, jak i otwartych beta-testów gier.

BetaBound

To miejsce, dzięki któremu możesz zapisać się do beta-testów różnego rodzaju aplikacji. Od takich służących do otwierania bramy garażowej po takie, które służą handlowaniu.

TestBirds

To kolejne miejsce, które oferuje twórcom oprogramowania tak zwany crowdtesting. Dzięki temu jest także otwarte dla wszystkich tych, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze lub nabyć większego doświadczenia w testowaniu – wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie. Średni zarobek za jedno zlecenie to około 20 euro.

Usertesting

Tutaj do wykonywania zleceń możesz przejść po szybkiej rejestracji i wykonaniu testu próbnego. Nowe dostępne projekty dodawane są cały czas, a Ty możesz wybierać te, które odpowiadają Ci najlepiej pod względem tematyki czy metod.

Crowdsprint

To portal, który powstał w Australii. Jednak podobnie jak inne wcześniej wymienione, jest otwarty na współpracę z testerami z całego świata. Możesz zgłaszać się do różnych testów a Team Leader z Crowd Sprint każdorazowo wybiera te osoby, które najlepiej pasują do konkretnego zlecenia.


Dodatkowo sprawdź inne portale freelancerskie w Polsce i dla świecie – być może tam również znajdziesz oferty dla początkujących testerów? – LINK

Uwaga! Aby zdobyć pierwsze doświadczenia możesz również zapytać bezpośrednio o pracę swoich potencjalnych przełożonych bezpośrednio na LinkedIn, jak to zrobić? – LINK