Partner w zmianie zawodowej – Twój sojusznik podczas przebranżowienia

Znużenie, apatia, brak weny i chęci działania… Czy to o Tobie?
Jak często odczuwasz takie emocje?
To może być pierwszy sygnał do tego, że czas na zmianę pracy jest właśnie…TERAZ.


Pamiętaj – nie jesteś jedynym, który ma w takiej sytuacji wątpliwości, czy aby na pewno warto i czy sobie poradzisz. Zmiana pracy i przebranżowienie, jak każda zmiana, to ogromne wyzwanie. Również pod względem emocjonalnym. Aby lepiej odnaleźć się w nowym i nieco oswoić sam proces zmiany, potrzebny jest Ci…
PARTNER W ZMIANIE…

Loża Szyderców i Komitet Doradców

Czy zatem rodzina, znajomi, to potencjalni Partnerzy w Zmianie? Muszę Cię niestety rozczarować. Nie. Najczęściej nie, bo oczywiście znajdą się wyjątki.
Gdy myślimy o dużych zmianach zawodowych, wejściu w nieznane… Gdy chcemy zawalczyć o prawdziwe marzenia, które niektórym wydają się mało realne… najbliżsi albo będą chcieli ochronić Cię przed rozczarowaniem, wpadką, złym krokiem i określimy ich jako Komitet Konserwatywnych Doradców….Bo ich strach o Ciebie i Twoje niepowodzenie jest tak duży, że za wszelką cenę będą chcieli Cię powstrzymać przed jakimkolwiek ruchem. Albo…

Dołączą do Loży Szyderców, dla których Twoje cele, projekty są bezsensu, bo przecież i tak nie uda Ci się ich zrealizować, więc po co zawracać sobie głowę przebranżowieniem. To pojawia się często, bo każdy patrzy na rzeczywistość przez własne filtry, które wynikają z doświadczeń, uświadomionych i nieuświadomionych lęków. W takiej sytuacji, Twoje pomysły będą torpedowane niezależnie od tego, czy miałyby szansę zostać zrealizowane, czy niekoniecznie.
Czy takiego wsparcia potrzebujesz w sytuacji, gdy zmagasz się z wątpliwościami i zaczynasz coś całkowicie nowego? Zdecydowanie nie.

Jak Sparing partnerzy…

Kim zatem jest słynny Partner w Zmianie? To osoba, która będzie wspierała Cię w procesie zmiany, byś nie zwątpił i nie poddał się w przedbiegach. To Twój sparing partner, który zada trafne pytania, czasami zmotywuje, przegada z Tobą wątki, które wzbudzają Twoje wątpliwości. Może to być jednocześnie Twój mentor, który już przeszedł drogę, którą aktualnie Ty chcesz podążać i podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. I właśnie mentor to jeden z lepszych kandydatów na takiego Partnera w Zmianie. Bardzo często jest tak, że taka osoba również się przebranżawiała i nurtowały ją podobne pytania jak Twoje, a dodatkowo zna specyfikę branży, więc zwróci uwagę na najważniejsze kwestie, które przybliżą Cię do sukcesu. A jeśli nie mentor, to kto? Partnerem w zmianie może być również dla Ciebie Twój coach/doradca zawodowy. Ktoś z kim przepracowywałeś temat zmiany zawodowej i zna Twoje wyzwania i wątpliwości od podszewki.

Niezależnie od tego, na kogo padnie wybór pamiętaj, że duże zawodowe zmiany można oswoić. Jedną z metod jest posiadanie zaufanego i inspirującego Partnera w Zmianie!


I tu należy się małe post scriptum.

O tym jak znaleźć mentora i partnera w zmianie mówimy w naszym najnowszym kursie „Przebranżowienie w 5 krokach”. Zapraszamy Cię do zapoznania się z nim jeśli szukasz kompleksowej wiedzy, która w efektywny sposób pomoże Ci się przebranżowić.