Wakacyjny reset od pracy, czyli dbanie o higienę umysłu i ciała

wpis w: Dookoła Pracy | 0

Ile razy w ciągu roku wyjeżdżasz na urlop?

Na jak długo?

Wykorzystujesz 26 dni urlopu rocznie, czy cały czas te dni przechodzą na kolejny rok, bo nigdy nie masz czasu na relaks?

Dbasz o higienę umysłu i odpoczynek dla swojego ciała? A może to jest na ostatnim miejscu na Twojej liście zadań do realizacji?


Ładowanie akumulatorów i odpoczynek również powinny być uwzględnione w Twoim kalendarzu. Najlepiej aby były wprost do niego wpisane. Dzięki temu o tym nie zapomnisz. Dopiero po zarezerwowaniu dni urlopowych, planuj kolejne zadania, nowe projekty. Wyobrażasz sobie, by auto bezpiecznie dojechało do celu na oparach paliwa? Być może jest to możliwe, ale wiąże się z tym szereg ryzyk w tym takie, że zatrzyma się w najmniej odpowiednim momencie na środku drogi, w niebezpiecznym miejscu i nie dowiezie Cię na miejsce.

Podobnie w sytuacji, gdy wszystko jest ważniejsze niż Ty sam. Być może początkowo będziesz dawać radę, nadal odhaczysz kilka zadań dziennie ze swojej listy, zrealizujesz projekty lecz z czasem Twój zapał zacznie opadać, energia zmniejszy się, a gdy całkowicie się zapomnisz, Twoje ciało w dobitny sposób pokaże Ci, że nie tędy droga.


My właśnie wróciliśmy z urlopu. Mamy nową energię, więcej siły. Odpoczęliśmy. Zwłaszcza psychicznie. Co prawda w tym roku wypoczynek krótki i to odczuwamy lecz wiemy, że jeszcze nadrobimy pod koniec 2021. Dbamy o to, by zawsze znaleźć czas na relaks i z dużą radością wykorzystujemy dni urlopu, bo dzięki temu jesteśmy zmotywowani do realizacji kolejnych projektów.

A Ty?