Czym kierowałeś się wybierając nową ścieżkę zawodową?

Czy wybór ścieżki zawodowej jest zgodny z tym, co czujesz, czy to wybór Twoich bliskich, znajomych?
Jak jest naprawdę?
Czy słuchasz siebie? Czy słuchasz wołania swojego serca i odpowiadasz na jego tęsknoty?
A może się tego wypierasz?


Pracując z klientami wielokrotnie spotykam się z sytuacją, gdy dana osoba przychodzi do mnie z określonym pomysłem na siebie. Gdy zaczynamy mocniej drążyć, okazuje się, że nie do końca potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego taką ścieżkę wybrała i co w danej roli najbardziej jej się podoba. Idąc dalej, gdy poznajemy najwazniejsze dla danej osoby wartości, jej talenty, kompetencje dochodzimy do wniosku, że ta nowa rola wcale nie koniecznie będzie się w to wpasowywała.
Skąd zatem tak nietrafiony pomysł?
Bardzo często ulegamy presji społecznej, modzie. Wydaje nam się, że jeśli np. IT jest aktualnie na fali, to warto zostać programistą. Nie zawsze analizujemy dokładnie to, czy faktycznie w takiej roli byśmy się odnaleźli. Czy jest ona zbieżna z naszą osobowością i czy decyzja o wejściu na taką drogę nie będzie przypadkiem strzałem w stopę. Dopiero po głębszej refleksji wnioski zaczynają być bardziej trafne i zgodne z rzeczywistością…
A czy Ty przemyślałeś swoją decyzję?
Czy jest Twoja i zgodna z Tobą?


Jeśli przed Tobą przebranżowienie, zmiana zawodu, albo standardowa zmiana pracy – napisz do mnie na kontakt@dookolapracy.pl. Opowiem Ci, jak wspieram kandydatów w mniejszych i większych zmianach. Do uslyszenia!