Czy pandemia to dobry czas na zmianę pracy? Tak!

wpis w: Dookoła Pracy | 0

Ile razy zastanawiałeś się, czy zmienić pracę, ale obawiałeś się, że pandemia to nie jest dobry czas na zmianę?

Ile razy czułeś podskórnie, że wypaliłeś się i potrzebujesz świeżego powiewu energii, ale nie podjąłeś wyzwania, bo trzeba przeczekać?

Jeśli chociaż raz pomyślałeś w ten sposób to pozwól, że wyprowadzę Cię z błędu – pandemia nie jest przeciwskazaniem do zmiany pracy. Firmy nadal zatrudniają. Pojawiły się nowe wyzwania.


Kilka przykładów z życia:

Środek pandemii w 2020 roku, Hiszpania – jedna z moich klientek pracujących jako IT Support Specialist znajduje pracę jako Analityk biznesowy. Chciała wejść w nową, bardziej zaawansowaną rolę, w której będzie mogła wykorzystać pełnię potencjału – udało się J Nie było łatwo lecz z odpowiednim planowaniem misja znalezienia pracy zakończyła się sukcesem

Przełom 2020/2021 roku – końcówka roku więc termin wydawałoby się mało sensowny na zmianę.  Ania, po dwóch urlopach macierzyńskich, podczas naszych konsultacji zdecydowała, że chciałaby przebranżowić się ze specjalisty ds. Telemarketingu na analityka ds. rozliczeń, by w pełni wykorzystywać wiedzę z zakresu studiów finansowych – misja zakończona sukcesem.

Wrzesień 2020 – dyrektor sprzedaży traci stanowisko w wyniku pandemii. Definiujemy opcje dalszego rozwoju i tworzymy strategię szukania pracy i docierania do ukrytego rynku ofert. Aktualnie, rozwój w międzynarodowej firmie na stanowisku dyrektora sprzedaży

I mój przykład – luty 2021. Nie szukałam pracy. Nie planowałam zmiany. Sukcesywnie działałam jednak na LinkedInie budując swoją markę. Dzwoni do mnie headhunter. Decyduję się wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. W ciągu jednego tygodnia otrzymuję pracę. Najszybszy proces rekrutacyjny.

 

Jak widzisz, w pandemii możliwe jest przebranżowienie, znalezienie pracy na stanowiskach kierowniczych, a także sytuacja, w której to praca sama Ciebie znajduje. Nie bójmy się zawalczyć o lepsze jutro i poczucie sensu. Gdy czujesz, że czas na zmianę jest TERAZ – działaj.

A jeśli potrzebujesz w tym zakresie wsparcia, napisz do mnie na kontakt@dookolapracy.pl. Z przyjemnością zostanę Twoim Partnerem w zawodowej zmianie.


Kilka słów na temat autora:

Klaudia Jarych – Konsultant, autorka szkoleń z outplacementu, reskillingu i “Twojego Partnera w zmianie zawodowej” dla osób stojących przed wyzwaniem jakim jest zmiana zawodowa i przebranżowienie, Facylitator,  People & Change Manager w jednej z dużych, międzynarodowych firm. Doświadczenia zdobywała pracując przy organizacji spotkań z przedsiębiorcami, eventów szkoleniowych, koordynując projekty (HR, Marketing, IT), czy też realizując się jako Scrum Master. Aktualnie, pracuje z managerami średniego i wyższego szczebla, a także z zespołami oswajając ich ze zmianami. Prowadzi warsztaty diagnozujące gotowość na zmianę, wypracowuje strategie komunikacyjne i ma ogromną frajdę z tego, co robi.