Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Czas

wpis w: Dookoła Pracy | 12

       Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się bedą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami.  Motyw marcowego wpisu, to „Czas”.

„Organizacja czasu wymaga od Ciebie Trzech S: samodyscypliny, samorozwoju i samokontroli” – Brian Tracy
„Czas to nie droga szybkiego ruchu pomiędzy kołyską a grobem, czas – to miejsce na zaparkowanie pod słońcem.” – Phil Bosmans
„Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu ona nam zabiera” – Northcote Parkinson

David Allen „Getting things done, czyli sztuka bezstresowej efektywności”
Książkę Davida Allen’a przeczytaliśmy już kilka lat temu, ale dalej zaskakuje nas, jak wiele jej elementów jest aktualnych. Zobacz, jak skutecznie planować swoje zadania, jak skupiać się na celach i co autor sugeruje, aby wszystkie działania były efektywne. I pamiętaj, że jeśli zrobienie czegość zajmuje Ci maksymalnie 2 minuty, to warto zrobić to od razu!

Laura Vanderkam: How to gain control of your free time
Inspirujące przemówienie, które skłania nas do zmiany myślenia na temat czasu. Okazuje się, że nie można mówić o braku czasu, a jedynie o tym, że dana sprawa nie jest na liście naszych priorytetów. To 10-minutowe przemówienie daje świeże spojrzenie, motywuje i pozwala po raz kolejny przemyśleć, co dla nas jest najbardziej istotne. Obejrzysz je tutaj.