Dni ustawowo wolne od pracy w 2017 roku i okazje do przedłużonego relaksu

wpis w: Dookoła Pracy | 3

       Nowy rok przywitał nas iście zimową aurą. W takich chwilach, uwielbiamy wspominać wakacyjne wojaże, górskie wędrówki, spacery po lasach i planować kolejne podróże. Pomyśleliśmy, że warto przyjrzeć się kalendarzowi na najbliższy rok i zobaczyć, jak efektywnie zaplanować urlop i czy pojawi się szansa na wydłużenie weekendu, co baaardzo lubimy. Miesiąc po miesiącu sprawdzamy, czy czekają nas niespodzianki.

Styczeń
1 stycznia – Nowy Rok (niedziela)
6 stycznia – Trzech Króli (piątek)

Niestety, Nowy Rok przypadł w niedzielę, co nie skutkowało dodatkowym dniem wolnym, natomiast dobra informacja jest taka, że dobierając jedynie 4 dni (2,3,4,5 stycznia), mogliśmy uzyskać aż 9 dni wolnego (od 1 stycznia do 8 stycznia włącznie). My z tego skorzystaliśmy!

Luty

Brak dni ustawowo wolnych od pracy. Zimę trzeba przetrwać. Z pomocą przyjdą ciepłe swetry, gorąca herbata i wieczorne seanse filmowe.

Marzec
Również i w marcu niespodzianek brak.
Kwiecień
16 kwietnia – Wielkanoc (niedziela)
17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek)

Kwiecień upłynie pod znakiem świętowania. Będzie to okazja do 3-dniowego weekendu (15-17 kwietnia)bez konieczności wybierania dodatkowego urlopu. Końcówka miesiąca również zapowiada się obiecująco, a to za sprawą nadchodzącej majówki.

Maj
1 maja – Święto Pracy (poniedziałek)
3 maja – Święto Konstytucji 3 maja (środa)

Odpoczynek możemy rozpocząć już 29 kwietnia (sobota) i wydłużyć go do 3 maja (środa). Wówczas potrzebujemy dobrać jedynie 1 dzień wolnego, aby uzyskać aż 5-dniowy weekend!

Dla miłośników majowego lenistwa, istnieje również drugie rozwiązanie. Dobieramy 3 dni (2, 4, 5 maja) i wydłużamy urlop do 9 dni! Łącznie, odpoczywamy od 29 kwietnia (sobota) do 7 maja (niedziela).

Czerwiec
4 czerwca – Zesłanie Ducha Świętego (niedziela)
15 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
Pojawia się kolejna niespodzianka. Biorąc 1 dzień urlopu, uzyskujemy 4-dniowy weekend (15-18 czerwca).
Lipiec
Zazwyczaj słoneczny lipiec nie kryje dodatkowych dni wolnych.
Sierpień
15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP, Święto Wojska Polskiego (wtorek)

Święto wypada we wtorek, co oznacza, że jeśli poniedziałek będzie dla nas dniem urlopu, to przedłużymy kolejny weekend i będziemy mogli odpoczywać od 12 sierpnia (sobota) do 15 sierpnia (wtorek). Uzyskując jednocześnie 4-dniowy urlop.

Oczywiście, gdybyśmy zdecydowali się dobrać 14,16,17,18 sierpnia, to w rezultacie otrzymalibyśmy aż 9 dni urlopu (12-20 sierpnia). W tym przypadku byłaby to inwestycja 4 dodatkowych dni.

Wrzesień
Dzieciaki wracają do szkół, a rodzice nadganiają służbowe obowiązki. Niestety początek jesieni, to również koniec relaksu.
Październik

A uczniakom wtórują studenci, zapowiadając brak przedłużonych weekendów. Chooociaż.. chyba może pojawić sie pewien wyjątek.

O wyjątku mowa tutaj. Jeśli zdecydujmy się wziąć dodatkowy urlop w dniach 30-31 października, to łącznie z 1 listopada, które przypada w środę, będziemy mogli uzyskać aż 5 dni wolnego (28 października – 1 listopada).

Listopad
1 listopada – Wszystkich Świętych (środa)
11 listopada – Święto Niepodłegłości (sobotę)

Możliwość przedłużonego weekendu wspomniana powyżej. Oprócz tego, mimo, że Święto Niepodległości wypada w sobotę, to dzień ten będzie można wybrać w innym terminie (obowiązek nałożony na pracodawcę w przypadku świąt przypadających w sobotę).

Grudzień
25 grudnia – Boże Narodzenie (poniedziałek)
26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (wtorek)
Końcówka roku jest dość pomyślna. Dobierając jedynie 3 dni, możemy liczyć na 10 dni wolnych (łącznie z 1 stycznia 2018) od 23 grudnia (sobota) do 1 stycznia 2018 (poniedziałek).
       Mamy nadzieję, że zaprezentowane powyżej informacje będą dla Was przydatne i pomogą zaplanować urlopy tak, aby jak najpełniej z nich skorzystać. Powodzenia!