Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Dyscyplina

wpis w: Dookoła Pracy | 5

       Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się będą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami. Motyw lipcowego wpisu, to „Dyscyplina”.


Dyscyplina jest matką dobrobytu – Ajschylos
W bitwie dyscyplina bierze górę nad liczbą – George R.R. Martin
Talent bez dyscypliny to jak ośmiornica na wrotkach. Jest dużo ruchu, ale nigdy nie wiesz czy do przodu, w tył, czy też w bok. – H. Jackson Brown
Ferguson Alex, Moritz Michael „Być liderem”
Książka byłego trenera Manchester-u United. Książka lidera i człowieka, który w ciągu 38 lat kariery menadżerskiej sięgnął aż 49 razy po trofeum, a swoją drużynę poprowadził do mistrzostwa. To opowieść o tym, że dyscyplina jest jedną z kluczowych wartości i składowych sukcesu. Obowiązkowa lektura nie tylko dla miłośników piłki nożnej.
Douglas Barton „What do top students do differently?”

Co odróżnia uczniów, którzy osiągają najwyższe wyniki od tych, którzy o tym mogą jedynie pomarzyć? Nie jest to wcale wyższe IQ. Jednym z czynników jest samodyscyplina, ale ujęta w zupełnie inne ramy. 15 minut inspirującego przemówienia popartego wynikami badań. Obejrzyj tutaj.