Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Odpoczynek

wpis w: Dookoła Pracy | 20

Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się będą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami.  Motyw tego wpisu, to „Odpoczynek”.

 Odpoczywać to znaczy przyjmować wszystkie elementy rzeczywistości bez ich osądzania – Michael Ondaatje 
Nie myśl o tym, czego nie możesz zmienić. Odpoczywaj, kiedy możesz, abyś była gotowa na nadchodzące bitwy – Richelle Mead
Śpi człowiek i śpi, a na odpoczynek nigdy nie ma czasu – Aleksander Sołżenicyn
Im więcej odpoczywasz, tym dłużej żyjesz – J.R.R. Tolkien
Kiedy czujesz, że nie masz czasu na odpoczynek, pamiętaj, że to ten moment, kiedy musisz znaleźć czas na odpoczynek –
Matt Haig
Zatrzymanie się i i odpoczynek są niezbędne, by zastanowić się nad tym, czy na pewno jesteśmy we właściwym miejscu i czy chcemy robić to, co robimy – Adriana Klos
Od­poczy­nek to naj­bar­dziej wycze­kiwa­ny mo­ment życia- w końcu każdy z nas ma zaw­sze ty­le do zrobienia – Anonim
Odpocznij. Pole, które odpoczęło daje obfite plony – Publius Ovidius Naso

Agnieszka Kamińska, Antystresowy relaks kolorowankowy. Kalejdoskopy
Tym razem coś idealnego na zbliżający się świąteczny czas, długi majowy weekend, czy też wieczory po pracy. Chcesz się odstresować? Wypróbuj kolorowanki, rozbudź wyobraźnię i daj ukojenie rozbieganym myślom. Przetestowaliśmy i trzeba przyznać, że nie dość, że uspokaja, to wciąga!


Marily Oppezzo, Chcesz być bardziej kreatywny? Idź na spacer
Gdy potrzebujesz znaleźć rozwiązanie, próbujesz pobudzić swoją wyobraźnię, przełamać schematy lub będziesz uczestniczyć w burzy mózgów, podczas której będziecie generować pomysły -> idź na spacer, zrelaksuj się. Dlaczego? Obejrzyj wideo.