Na ten zawód coraz częściej przebranżawiają się kobiety…

Historia bliska każdej z nas…

Kończył jej się urlop macierzyński. Nie wyobrażała sobie powrotu na etat, długich godzin spędzonych przed ekranem monitora, dojazdów do biura i małej elastyczności. Wiedziała, że to najwyższa pora postawić na siebie i wybrać nową drogę zawodową, która będzie zarówno dopasowana do jej osobowości, jak i nowego stylu życia. Potrzebowała większej swobody działania. Wiedziała też, że jest kreatywna, dobrze zorganizowana i ma zmysł artystyczny. Od dawna interesowała ją też tematyka nieruchomości. Postawiła na zawód Home Stagerki….

Czym jest home staging i czym zajmuje się homestagerka?

Wiele kobiet odnajdzie siebie w historii naszej bohaterki. Wiele z nich będzie też zastanawiać się nad nową drogą zawodową i przebranżowieniem, by połączyć rozwój z wychowaniem dzieci, czy nowym stylem życia. Na te potrzeby doskonale odpowiada zawód homestagerki, czyli osoby, która przygotowuje nieruchomość do sprzedaży bądź wynajmu, by uzyskać jak najwyższą stopę zysku. Jak to robi? Poprzez takie przygotowanie i zaaranżowanie przestrzeni, by podkreślało jej charakter i przyciągało uwagę jak największej ilości odbiorców.  W Polsce, rola ta jest dość nowa, a w USA prawdopodobnie już od 1972 roku korzysta się z usług homestagerów, by podnosić wartość nieruchomości. I co ważne, aby wykonywać ten zawód wcale nie są konieczne studia z zakresu architektury, projektowania wnętrz, grafiki. Liczy się przede wszystkim osobowość i pewien zmysł…

 Home Staging to profesja dla..

-„Świetnie w tej branży sprawdzi się osoba kreatywna (stylizowanie wnętrz), dobrze zorganizowana (konieczność organizowania i nadzorowania drobnych lub większych prac remontowych), empatyczna (nieruchomości to zmiany w życiu i emocje) i asertywna (negocjacje i wyznaczanie kierunku zmiany wyglądu mieszkania). Homestagerzy to osoby lubiące przestawiać i zmieniać wystrój wnętrz, niecierpliwe, które lubią szybkie zmiany, działanie pod presją czasu i różnorodność zleceń (każde mieszkanie to inna historia). Pomaga znajomość niskokosztowych, sprytnych technik renowacyjnych i umiejętność elastycznego planowania budżetu (#excel). Home staging ma się właścicielowi mieszkania opłacać.
Nie potrzeba tu kierunkowego wykształcenia z zakresu architektury lub projektowania wnętrz, raczej tzw. “wnętrzarskie oko”, wyobraźnia przestrzenna i wiedza o tym co się sprzedaje aktualnie na rynku nieruchomości. Biznes ten charakteryzuje się niskimi kosztami wejścia, aczkolwiek konieczne jest niezbędne przeszkolenie. Home staging to nie tylko dekorowanie!” – mówi Pani Agata Witkowicz – homestagerka, stylistka wnętrz, edukatorka i mentorka w branży home stagingu, a także organizatorka pierwszej w Polsce Konferencji Homestagerek Online. Pod marką Homestagerki Online pomaga kobietom, które chcą prężnie działać w home stagingu.

Zainspiruj się i odważ na zmianę…

Na konsultacjach z zakresu przebranżowienia, zawsze podpowiadam kandydatom, aby przetestowali swoje wyobrażenia o danym zawodzie w praktyce zaczynając od dogłębnego zrozumienia danej profesji, jej specyfiki, poszerzenia wiedzy. Podkreślam, że warto jest nawiązywać relacje z ludźmi, którzy tym się zajmują i…pytać. Jak najwięcej! Praktycy są najbardziej rzetelnym źródłem informacji o blaskach i cieniach danego zawodu i mogą nas zainspirować do odważnych zmian. Nie inaczej jest w przypadku home stagingu. –„Polecam stronę homestagerki.online i podkast Wieczorowa Szkoła Stagingu. Warto zerknąć na strony homestagerów i biur nieruchomości, które staging robią w swojej okolicy, a także czerpać inspiracje podczas konferencji branżowych i udzielać się w grupach dyskusyjnych w mediach społecznościowych” – podpowiada Pani Agata.

Chcesz zostać homestagerką? Jest ku temu okazja…

Jeśli zaintrygowała Cię rola homestagerki i powyższy opis pasuje również do Ciebie, koniecznie zajrzyj na pierwszą w Polsce Konferencję Homestagerek Online, dzięki której dowiesz się jak rozpocząć i z sukcesem działać w branży home stagingu oraz czy ta rola mogłaby być dobrym pomysłem na Twoją zawodową zmianę.

To spojrzenie z góry na pracę homestagera w Polsce, inspirujące wywiady i mnóstwo konkretnej, praktycznej wiedzy. W agendzie znalazły się aż 22 wystąpienia, które będą drogowskazem zarówno dla osób dopiero raczkujacych w tej dziedzinie, jak i ekspertów.


Kiedy: 21-23 września 2021

Gdzie: Online

Inwestycja: 0 PLN (dostęp do prelekcji przez 24h jest bezpłatny)

Agenda i zapisy: www.konferencjahomestagerek.pl