Psychologia w biznesie i zarządzaniu projektami, czyli Wrocław w centrum projektowych wydarzeń!

wpis w: Dookoła Pracy | 10

       Uwielbiamy ten stan, gdy możemy chłonąć wiedzę jak gąbka, a nasze głowy pulsują od informacji. Uwielbiamy ten stan, gdy poznajemy ludzi, których idee potrafią nas porwać niczym wiatr, podobny do tego, który poczuliśmy wchodząc na dwutysięcznik. I tak jak góry pochłonęły nas bez reszty od pierwszego wejrzenia, tak wydarzenia, które przyciągają prawdziwych pasjonatów nie pozwalają nam przejść obok nich obojętnie, zapomnieć, a tym bardziej o nich nie wspomnieć. Dla nas końcówka października, a dokładniej mówiąc 20 października, to dzień w którym emocje pokażą się w całej okazałości. A to za sprawą  organizowanej przez wrocławski odział PMI: Konferencji „Psychologia w Biznesie i Zarządzaniu Projektami”, podczas której tematy dotyczące emocji, miękkich aspektów prowadzenia biznesu, relacji międzyludzkich, budowania zespołów będą na ustach wszystkich uczestników. To już druga edycja wydarzenia skierowanego do Project Managerów, członków zespołów projektowych, Product Managerów, branży hr, czy sprzedaży. Niezależnie od profesji, wspólny mianownik uczestników, to dążenie do poszerzania swojej wiedzy i horyzontów myślowych. A co łączy prelegentów? To ludzie, którzy postawili na mocne strony i osiągnęli mistrzostwo w swoich dziedzinach. Kogo zatem będziemy mieli okazje zobaczyć i posłuchać?Joanna Heidtman & Piotr Piasecki The Grand Opening Speech “Sensotwórczość”
O tworzeniu różnorodnych zespołów, stylach przywództwa, roli lidera, a także o tym, co sprawia, że zespoły są efektywne opowiedzą Joanna Heidtman & Piotr Piasecki. Joanna Heidtman jest coachem, trenerem biznesu i socjologiem, który zrealizował kilkadziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów, rozwoju talentów liderskich, czy też zarządzania ludźmi w zmianie. Piotr Piasecki natomiast, to ekspert zarządzania i przywództwa, który jest popularyzatorem idei lifelong learning, a także kreatorem modelu kompetencji liderów zmiany. Zarówno Joanna, jak i Piotr są certyfikowanymi wykładowcami Harvard Business Review Polska (ICAN INSTITUTE). Taki duet, to gwarancja fascynującej opowieści o nowym podejściu do budowania efektywnych zespołów.Michał RączkaPM Keynote Speech „Niedokończony biznes, niedokończone projekty”
Ponoć jedyne, co jest w życiu pewnikiem, to śmierć, podatki i oczywiście ZMIANA. A skoro zmiany dotykają nas z coraz większą intensywnością, to czy faktycznie ma sens kończenie projektów? I czy sens mają projekty w ogóle? Tak przekornie przedstawiona tematyka będzie tematem wystąpienia Michała Rączki – Wice Dyrektora ds. Strategii IT i Zarządzania Projektami w mBank S.A., Asesora konkursu na najlepszy projekt roku w ramach International Project Management Association oraz Project Management Institute. Skoro jeden z Top 100 najbardziej wpływowych osób w świecie na rozwój zarządzania projektami podejmuje taki temat, to oznacza, że zapowiada się prawdziwa burza i dużo kontrowersji.Profesor Andrzej Blikle – Keynote Speech „Turkusowa firma XXI wieku”
W biznesie coraz większą rolę odgrywa zaufanie, odpowiedzialność i partnerstwo. Na tym buduje się współczesny etos pracy. Stąd też, na sile zyskują turkusowe organizacje, które leżą na przeciwległym biegunie do hierarchicznych struktur.. Opowiadać o nich będzie człowiek, który o prowadzeniu własnej firmy mógłby napisać prawdziwe vademecum. To profesor Polskiej Akademii Nauk, laureat tytułu „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011, autorytet w dziedzinie zarządzania, osoba, która zajęła drugie miejsce wśród liderów firm w rankingu „Kogo słucha biznes”. Opowieść o turkusowych organizacjach XXI wieku będzie oczywiście snuć Andrzej Blikle.Iwona Wierzbicka„Jak sposób odżywiania wpływa na to, jak funkcjonuje głowa i dlaczego czasami nie potrafimy podejmować racjonalnych decyzji, a nasz mózg pracuje jakby był przykryty mgłą”
O wpływie odżywiania na funkcjonowanie umysłu i podejmowane decyzje opowie natomiast Iwona Wierzbicka – dietetyk kliniczny, właściciel firmy Ajwen, współautorka bestsellerowej książki Polski Przewodnik Paleo, propagatorka diety paleo, samuraja i protokołu autoimmunologicznego. Pełnowartościowa dieta, to najlepsze źródło energii do działania!Paweł Tkaczyk The Closing Speech “O zdradach małżeńskich na konferencjach, czyli jak nie mówić o liczbach”
Mistrz słownych potyczek, ekspert w budowaniu silnych marek (wiedzą dzieli się również na blogu), najbardziej znany polski Batman i autor bestsellerów („Zakamarki marki”, „Grywalizacja” i zyskująca na popularności „Narratologia”)– Paweł Tkaczyk, będzie porywał uczestników kolejną opowieścią. Tym razem, na warsztat weźmie tematykę liczb i pokaże, jak nimi żonglować, aby wzbudzać fascynację i porywać  tłumy. W pełni lekkostrawna uczta dla wyobraźni gwarantowana.Aleksandra Szczepaniak – panel dyskusyjny
Zwieńczeniem konferencji będzie panel dyskusyjny, który poprowadzi Aleksandra Szczepaniak – konferansjerka, lektorka i trenerka wystąpień publicznych z językowym zacięciem. Strach się bać dyskusji, która może wywiązać się podczas tego panelu, zwłaszcza, że Aleksandrę koledzy z branży określają „wulkanem energii” i „huraganem słów”. Czyżby zapowiadało się prawdziwe tornado argumentów? 🙂
A jeśli tak, to nie zakończy się o godzinie 17.00, ale będzie przybierać na siłę podczas Afterparty i networkingu w OVO Bar & Restaurant.A teraz garść konkretów:
Wydarzenie: Konferencja „Psychologia w biznesie i zarządzaniu projektami”
Kiedy: 20 X 2017, Konferencja: 9.00-17.00, Afterparty: od 17.00 do ostatniego gościa
Gdzie: DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław
Rejestracja: Tutaj

Aby nie dostać zawrotu głowy od nadmiaru informacji i usystematyzować wiedzę, poznamy osobę,która stworzy dla nas zapis graficzny konferencji. Agnieszka Halama – trener myślenia wizualnego nie pozwoli Wam zapomnieć o wydarzeniu!
20 października, godzina 9.00- widzimy się we Wrocławiu!