Pomysł na siebie. Pomysł na życie. Odcinek 11: Astrolog

wpis w: Dookoła Pracy | 23

Czy wierzycie w przeznaczenie i to, że los zapisany jest w gwiazdach? Nawet jeśli nie, to przeczytajcie o dość nietypowej profesji, która może być sposobem na życie. W Rosji i na Białorusi to wyjątkowo popularny zawód. Mowa o byciu…Astrologiem. W tajniki tej profesji wprowadza nas Awgustina Gierasimowicz – astrolog, przedsiębiorca, wykładowca akademicki z Mińska.

 

W tym artykule uzyskasz odpowiedzi na następujące pytania:

 1. Co to jest Astrologia i czy jest to prawdziwa nauka?
 2. Czy bycie Astrologiem to sposób na życie, główne źródło utrzymania?
 3. Gdzie można się uczyć astrologii? Czy istnieją takie studia i jak można stać się profesjonalnym astrologiem?
 4. W Europie Zachodniej praktycznie nie ma uniwersytetów, na których można studiować astrologię, natomiast na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji jest ich bardzo dużo. Dlaczego?
 5. Jak dużo osób studiuje astrologię. Czy jest to popularny kierunek?
 6. Jakie zatem cechy powinien posiadać profesjonalny Astrolog?
 7. A jak wygląda dzień z życia Astrologa i jak wygląda typowy dzień Awgustiny?
 8. Jak Awgustina przyciąga nowych klientów i otrzymujesz nowe płatne zlecenia?
 9. Jak można odróżnić prawdziwych Astrologów od wróżek, magików i innych, którzy po prostu wyciągają pieniądze?
 10. A jak pogłębiаć swoją wiedzę z astrologii i budować swój autorytet?
 11. Czy można znaleźć firmy gdzie Astrologowie pracują na etacie, czy też lepiej jest otworzyć własną działalność w tej dziedzinie?
 12. Złota Rada Awgustiny dla osób, które chciałyby zostać profesjonalnymi Astrologami w przyszłości, to…
 13. Jak układa się horoskopy?
 14. Czy można określić w procentach jak skuteczne będą prognozy, przepowiednie przekazane określonym ludziom przez Astrologów?
 15. W Polsce można znaleźć wielu ludzi np. przedsiębiorców, biznesmenów, którzy korzystają z porad Astrologów, by planować kwestie biznesowe.  W jakich tematach astrologia może być zatem pomocna?
 16. Na pewno niektórzy ludzie, którzy przychodzą dowiedzieć się o sobie, pytają o choroby lub chcą poznać datę ich śmierci? Jak Awgustina odpowiada na takie pytania?
 17. Jak można zwykłemu człowiekowi wyjaśnić, że gwiazdy mogą nam coś przepowiedzieć?
 18. Jaki występuję związek między charakterem człowieka i jego znakiem zodiaku? Czy jest to silny wpływ?
 19. Czym numerologia odróżnia się od astrologii i jak ona wpływa na życie człowieka?
 20. Co przyniesie nam 2019 rok?


Słowo „Astrologia” składa się z 2 części: Astra – gwiazda, Logos – słowa, nauka, czyli „nauka o gwiazdach”. Jest to nauka, która bada gwiazdy, studiuje to, co one nam pokazują. Astrologia jest zarówno nauką jak i umiejętnością, rzemiosłem.

Astrologiczne wróżby, prognozy tworzone są wg określonej formuły, a układający horoskopy znają dokładną datę urodzenia danej osoby. W horoskopie pokazuje się specyficzny układ planet i ich ułożenie dokładnie w momencie urodzenia człowieka i za tę część odpowiada nauka. A interpretacja samego horoskopu to już umiejętność, rzemiosło i zależy od samego astrologa.

 

Tak, jak najbardziej można żyć z tej profesji. Jako profesjonalny Astrolog także i ja zarabiam na życie w ten sposób. Zajmuję się głównie konsultacjami dla osób indywidualnych. Na każdy interesujący daną osobę temat można poznać odpowiedź w jej horoskopie. Można dowiedzieć się co mu jest przeznaczone, co będzie przydatne, czym może się zajmować, czy warto udać się w podróż do konkretnego kraju, czy może lepiej zrobić coś innego.

To jest moja praca i tym się zajmuję. Żyję z tego.

 

Zacznijmy od tego, że Astrologiem nie każdy może zostać. Potrzebne są do tego odpowiednie „wskaźniki” w horoskopie 😊 Tak jak z lekarzami lub kucharzami, u każdego jest określone przeznaczenie i do pracy jako astrolog trzeba mieć zapisany taki los w gwiazdach oraz posiadać specyficzne cechy charakteru (o tym za chwilę – przyp.redakcji).

W Rosji i na Białorusi  istnieją uniwersytety, na których można studiować astrologię, ale nie każdy kto skończył uniwersytet zostanie profesjonalnym Astrologiem. Można nauczyć się teorii, ale to głównie praktyka określa dobrego Astrologa. Nie ma jednakowych horoskopów i nie da się stwierdzić, że ten sam wskaźnik w jednym będzie odpowiadał takim samym wydarzeniom w drugim. Tak to nie działa. Można nauczyć się „czytać” horoskopy, ale przede wszystkim potrzebne jest doświadczenie i praktyka. Kiedy ludzie ukończą uniwersytet, nie są od razu profesjonalnymi Astrologami. Należy praktykować, a do tego potrzeba czasu, cierpliwości, określonych cech charakteru.

Jest też duża grupa ludzi, którzy kończą same kursy i używają astrologii w życiu codziennym. Można dowiedzieć się, że np. wskaźnik „wschodzącego księżyca” w horoskopie mówi nam, iż mamy najlepszy czas na sadzenie roślin, strzyżenie włosów, kiedy warto iść do kosmetyczki. Takie kursy mogą pomóc w życiu codziennym i bieżących sprawach.

Ma to swoje historyczne korzenie. Pik największego rozwoju astrologii w Rosji nastąpił podczas upadku ZSSR. Były to czasy, gdzie każdy szukał sposobu na siebie, jak żyć, co robić w takiej trudnej sytuacji i zmianie sposobu życia. Rozwijały się numerologia, tarot, wróżbiarstwo. W Anglii, w Bułgarii także występują uniwersytety, na których można studiować astrologię, ale nie ma ich tak dużo.

 

Bardzo dużo osób studiuje, jednak do końca studiów docierają tylko pojedyncze osoby. Na początku wszystko jest ciekawe w programie nauki, ale gdy pojawiają się już analizy horoskopów, zaczyna się robić bardzo trudno, jest mało czasu, zaczyna się prawdziwa praca. A tych, którzy po studiach będą pracować i dalej brnąć w ten temat – jest jeszcze mniej niż absolwentów.

 

Jako Astrolog prowadzi się konsultacje z ludźmi, trzeba zatem w pierwszej kolejności być uczciwym wobec innych ludzi, wykazywać się zrozumieniem, umiejętnością empatii, umiejętnością „nie zaszkodzenia innemu człowiekowi”. Zawsze trzeba starać się odpowiedzieć klientowi na jego pytania, by po Waszej konsultacji wiedział co zrobić, jak dalej żyć, jak wyjść z trudnej sytuacji.

 

Interesujące pytanie! Jestem dla siebie gospodarzem ponieważ pracuję na własny rachunek. Sama sobie planuje cały dzień i tydzień pracy. Dostosowuję swój roboczy dzień pod konsultacje z klientami. Od rana sprawdzam pocztę, kontaktuje się z klientami i przygotowuję do konsultacji, które odbędą się np. wieczorem. Przygotowanie do konsultacji trwa nawet do 2 dni roboczych.

Na podstawie danych otrzymanych od klienta, jego dokładnego czasu urodzenia, zaczynam układać horoskop i przechodzę później do tworzenia prognozy. I to jest najbardziej nudna i żmudna praca. Cały dzień do wieczora zajmuję się horoskopami, dowiaduje się, doczytuję, sprawdzam. Astrolog musi cechować się ogromną cierpliwością, bo ważne jest, aby skupiał się na najdrobniejszych detalach, szczegółach. Każdy wskaźnik w horoskopie musi zostać oddzielnie rozpatrzony, oparty na faktach i potwierdzeniach, które znajdę i wyczytam.

U mnie nie ma specjalnych zabiegów, reklam, które przyciągają klientów. Ludzie, którzy do mnie przychodzą polecają mnie innym ludziom. W Rosji określamy to słowem „Sorwannye Radio”.

 

Doświadczony Astrolog to nie taki, który wszędzie się reklamuje, jest widoczny we wszystkich social mediach. To człowiek, który ciężko pracuje i nie jest osobą publiczną.

 

Budować swój autorytet można dużo pracując, pomagając ludziom i zawsze się do nich dobrze odnosząc. I oczywiście związane to jest z pogłębianiem swojej wiedzy. Można cały czas i całe życie uczyć się astrologii, różnych dziedzin.

Ja głównie zajmuję się sprawami związanymi z człowiekiem, małżeństwem, dziećmi i na tym się skupiam. Wymieniam się wiedzą z kolegami z branży, czytam, dowiaduje się, studiuję literaturę naukową. Dzisiaj w erze Internetu mamy możliwość uczenia się, porównywania wyników, co jest przywilejem w porównaniu z astrologią w czasach starożytnych.

 

Za wyjątkiem uniwersytetów nie spotkałam się z tym, by Astrologowie pracowali na etacie. W większości przypadków zakładają 1-osobową działalność gospodarczą. 

 

Warto zgłębiać temat zapisując się na webinary, kursy online i po prostu spróbować czy to jest akurat dziedzina dla nas. Trzeba znać oczywiście język obcy (głównie rosyjski lub angielski), aby móc się zapisać na takie kursy. A moja złota rada to wykorzystywać możliwości, które otrzymamy w nadchodzącym roku i jeżeli astrologia jest bliska Waszemu sercu przystąpić ku nauce, spróbować, doświadczyć i nie bać się iść do przodu!

Jest to schemat, który pokazuje dokładne ułożenie planety w specyficzny dzień urodzenia danego człowieka. Aby to sprawdzić używam specjalnej aplikacji. Dopiero potem zaczyna się moja prawdziwa „praca”, zaczynam pracować z horoskopem, analizować go. I w zależności jakie pytania interesuje klienta, szukam konkretnych odpowiedzi. W horoskopie jest tak dużo informacji na temat życia człowieka, że można by było je interpretować nawet cały tydzień i tak by było to mało. Wszystko zapisane jest w postaci symboli.

 

To zależy od wielu czynników. Jeśli Astrolog przepowiada np. na temat tematu małżeństwa, czy będzie jedno w życiu, czy kilka, czy będzie z miłości ,czy się inaczej ułoży, a czy może będzie to partnerstwo, to jest to tak zwane „czytanie” horoskopu. A kiedy to się stanie, to już jest prognoza. Jak długo będzie trwało małżeństwo, czy jak szybko się rozejdą? To jest już skomplikowana sprawa i tylko nieliczni Astrologowie to potrafią. Jeśli 50 % Twoich prognoz spełnia się, tak się mówi w branży, to jesteś już bardzo dobrym w swojej dziedzinie. Natomiast tak naprawdę to co się wydarzy to wie tylko Bóg.

 

Astrologia może opisywać nie tylko los człowieka, także losy firm, krajów. Biznesmeni idą ku Astrologom, aby rozwiązać różne problemy związane z zatrudnianiem ludzi do firmy, podpisywaniem dokumentów w  określonym terminie, otwieraniem w danym okresie nowej firmy, zapytaniami typu: ile pieniędzy powinien wyłożyć na dany biznes? Czy z danym człowiekiem warto wejść we współpracę? Kiedy wejść na rynek kryptowalut? Astrolog podpowiada kiedy najlepiej zrobić takie rzeczy i kiedy będzie to dla danej osoby korzystne.

Dużą część moich klientów stanowią właśnie Biznesmeni, którzy chcą prognozy nie tylko na dany  miesiąc, ale i na najbliższe pół roku, a nawet rok.

 

Astrolog pośredniczy w pomocy dla człowieka, i bardzo ważne jest psychologiczne podejście i dobre traktowanie danej osoby. Jeśli przychodzi do mnie klient z pytaniem o pracę, a ja zaczęłabym mu opowiadać o chorobach, to mu to nie pomoże. To może mu tylko zaszkodzić. Moje zadanie to też nie zaszkodzić drugiemu człowiekowi.

W związku z powyższym od razu uprzedzam, że nie zajmuje się takimi pytaniami. Nie lubię też osobiście takich pytań 😊 I nawet jeśli zobaczę w horoskopie śmierć u danego człowieka, czy u jego krewnych, to będę o tym bardzo ostrożnie mówić. Na pewno nie powiem temu człowiekowi bezpośrednio w twarz, że ktoś mu umrze z rodziny, bo tak nie można i tak nie wypada. Powiem inaczej, że np. dany człowiek potrzebuje Twojej większej uwagi.

Istnieje kilka nurtów dotyczących naszego funkcjonowania na Ziemi. Jednym z nich jest właśnie astrologia, która mówi, że w kosmosie układają się planety i one pokazują co jest pisane danemu człowiekowi. Ich dokładne ułożenie w momencie urodzenie człowieka pokazuje nam wszystko co się wydarzy w życiu danej osoby.

Istnieje też teoria o energii, która krąży, przeplata się, jest posyłana z innych planet, a my ją przyjmujemy na różne sposoby. A z kolei inna teoria głosi, że planety niczego nie pokazują, że człowiek sam określa sobie życie, nie ma Boga, nie ma energii, nie ma planet.

Nauka potwierdziła, jak również najnowsze badania fizyków, że jest energia krążąca wokół nas, a dodatkowo jest to także energia krążąca od innych planet.

 

Nie, wpływ jest tylko częściowy. Załóżmy, że człowiek urodził się w znaku Strzelca, to znaczy, że słońce znajdowało się właśnie w tym znaku podczas urodzenia. W astrologii jest także wiele innych planet, różnych wskaźników, ważnych punktów, którzy wpływają na charakter człowieka, jego przebieg życia, nie jest to tylko Słońce. Jest wiele osób, które urodziło się w znaku Strzelca, a każdy z nich jest inny. Dlaczego? Ponieważ inne różne planety znajdowały się w różnych ułożeniach, w innych znakach zodiaku, których łącznie jest dwanaście i wpływ na charakter człowieka miała suma wszystkich z nich.

 

Ja uważam, że numerologia nie wpływa na życie człowieka, ale opisuje przymioty, np. jak wpływa imię na życie człowieka, jego nazwisko, cyfry w dacie urodzenia. Czy jego imię pomaga człowiekowi, czy przysparza kłopotów. To samo można wyczytać w horoskopie.

 

W astrologii Nowy Rok zaczyna się w znaku Barana, czyli 21 marca. Będzie to rok pod znakiem Planety Merkury, która odpowiada za komunikację, za towarzystwo, za kontakty. Będzie to rok dynamiczny. Jest to także moment, w którym trzeba się zastanowić na ilością informacji, która do nas nadchodzi, przesiewać dane, nie próbować wszystkiego brać na poważnie. A będzie to też rok możliwości. Niedawno Jupiter wszedł w znak Strzelca i do końca następnego roku będzie właśnie w tym znaku. I co to oznacza? Nowe możliwości w różnych sferach życia, w których każdy człowiek będzie dostawał różne okazje, aby polepszyć swoje życie. I takie dary w życiu trzeba przyjmować i odnosić sukcesy 😊


Zobacz inne ciekawe ścieżki kariery na naszym blogu! Może znajdziesz coś dla siebie?