Co powinno być pokazane w CV jako pierwsze: doświadczenie czy edukacja?

wpis w: CV | 22

Do zmiany pracy podejdź strategicznie. Spójrz na nią oczami rekrutera. Jak myślisz, czy większą uwagę przyciągniesz, gdy opowiesz o swoich zawodowych sukcesach, doświadczeniu związanym z rolą, na którą aplikujesz, czy informacją o ukończonych studiach? A no właśnie!

 

Pokazując swoje doświadczenie jako pierwsze zaplusujesz. Podsuwasz pod nos te kluczowe informacje, które mają wciągnąć rekrutera w dalsze poznawanie Ciebie. Tak więc odpowiedź jest prosta: doświadczenie najpierw, edukacja dopiero później.

ALE….

 

dwa wyjątki, kiedy ta strategia się nie sprawdzi…

 

Po pierwsze, gdy jesteś świeżo upieczonym absolwentem, studentem, który dopiero startuje na rynku pracy i nie ma bogatego w doświadczenie CV. Wówczas, warto przede wszystkim pokazać, że Twój kierunek studiów jest zbieżny z ofertą, na którą aplikujesz. A może studiujesz coś oryginalnego? To kolejna opcja, by się wyróżnić!

 

Po drugie, gdy owszem masz bogate doświadczenie, ale nie w tej dziedzinie na jaką aplikujesz, ale z kolei kilka lat temu kończyłeś studia z tym związane i chcesz wrócić na ścieżkę zgodną z Twoim wykształceniem.

 

W tych dwóch przypadkach, wpisz do CV edukacje jako pierwszą, a doświadczenie dopiero po tym podpunkcie.

 

Połamania pióra podczas pisania CV! 😊


Jak napisać mistrzowskie CV i jakich błędów unikać?