Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Cieszyć się z małych rzeczy

wpis w: Dookoła Pracy | 2

      Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się bedą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami.  Motyw tego wpisu, to „Cieszyć się z małych rzeczy”.

„Ciesz się małymi rzeczami, bo może któregoś dnia obejrzysz się za siebie i zdasz sobie sprawę, że były to rzeczy wielkie” – Robert Brault
„Małych mo­net nikt nie pod­no­si, a to one dają najwięcej” – Autor nieznany
„Żad­na noc nie może być aż tak czar­na, żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem, ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość. Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie. “ – Phil Bosmans
Phil Bosmans “Żyć każdym dniem, czyli jak znaleźć wielką radość w małych rzeczach”
Książka ta, jest jak promień słońca, który w pochmurny dzień dodaje optymizmu. W chwilach zwątpienia, zniechęcenia, czy frustracji, warto sięgnąć po ten piękny przewodnik, który po raz kolejny pokazuje nam, że do szczęscia wcale nie potrzebujemy wiele, a radość możemy odnaleźć w małych rzeczach i codzienności.
Louie Schwartzberg: Nature. Beauty. Gratitude.
Uchwycić w kadr cuda natury, obserwować piękno przyrody i otaczającego nas świata. Okazywać wdzięczność za każdy dzień życia, za ludzi, za doświadczenia, za to, co przeżywamy. Niby proste, a jak trudne do wprowadzenia w życie. 10-minutowe przemówienie, które niekiedy zapiera dech i pozwala się zachwycić otaczającym pięknem. Zobacz je tutaj.