Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Siła Introwertyków

wpis w: Dookoła Pracy | 9

       Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się bedą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami. Motyw kwietniowego wpisu, to „Siła Introwertyków”.

„Zbierała ciszę tak, jak inni zbierali sznurek. Ale potrafiła nic nie mówić tak, że mówiło to wszystko”. – Terry Pratchett
„W ciszy słyszysz samego siebie znacznie lepiej” – Dmitry Glukhovsky
„Nie lekceważ mnie, dlatego że jestem cicha. Wiem więcej niż powiem, myślę więcej niż mówię i obserwuję więcej niż sądzisz” – Michaela Chung
Susan Cain „Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać”
Co najmniej 1/3 osób, które znamy, to introwertycy. Autorka pokazuje, że to właśnie „cichym i spokojnym” introwertykom ludzkość wiele zawdzięcza. Warto pozwolić mówić tym, którzy są świetnymi słuchaczami, a często pozostają w cieniu. Książka poparta licznymi przykładami znanych osób o introwertycznej naturze, a które osiągnęły spektakularne sukcesy (również w dziedzinach zdominowanych przez ekstrawertyków).
Susan Cain “The power of introverts”
Pasjonujące wystąpienie, preludium do „Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać” tej samej autorki. O sile i talentach introwertyków. Tym razem bez zbędnych słów, po prostu obejrzyj  tutaj.