Amundio i Jober – wyszukiwarki ofert pracy dla tych, co mają fach w ręku

wpis w: Dookoła Pracy | 78

Znasz się na budowlance, wykańczanie mieszkań to Twoja specjalność, chcesz pracować w salonie urody? A może szukasz pracy dorywczej, aby dorobić sobie podczas wakacji? Wiemy, że nawet fachowcom z doświadczeniem nie jest łatwo znaleźć dobrze płatną pracę. Chcemy pokazać Ci zatem nowe możliwości i nakierować Cię, gdzie szukać, by znaleźć pracę na miarę Twoich potrzeb i to zarówno w Polsce jak i za granicą.

 


3 osoby, 3 różne historie, 1 wspólny cel: znaleźć pracę, która zapewni im życie na dobrym poziomie. Poznajcie naszych bohaterów:
Ania – 25-letnia fryzjerka. Marzy o tym, aby w przyszłości założyć swój własny salon fryzjerski. Potrzebuje aktualnie zdobyć więcej doświadczenia w pracy w różnych salonach, aby zobaczyć, co się sprawdza, a co niekoniecznie. Komunikatywnie mówi po niemiecku, więc chciałaby poszukać pracy za granicą i uczyć się od najlepszych.
Michał – 40-letni elektryk z wieloletnim doświadczeniem. Aktualnie, chce mocniej wspomóc swoje dzieciaki, które idą na studia, dlatego szuka pracy za granicą, która da mu zabezpieczenie finansowe na przyszłość i płacę, która pozwoli zaspokoić stale rosnące potrzeby. Nie mówi w językach obcych, ale ma fach w ręku!
Paweł – jest studentem. Szuka pracy wakacyjnej, która pozwoli mu dorobić i docelowo kupić mieszkanie i wyprowadzić się od rodziców. Dla niego, rodzaj pracy nie ma aż tak znaczenia. Chętnie pojedzie do pracy przy zbiorach, w ogrodnictwie. Może wykonywać też proste prace budowlane. Kusi go, aby pojechać za granicę, bo to kojarzy mu się z większym wyzwaniem i lepszymi zarobkami.
Ania, Michał i Paweł są zmotywowani, aby wyjechać i zapewnić sobie godne życie. Nie wiedzą natomiast jak zacząć i gdzie szukać takich ofert pracy. Nie chcą błądzić po omacku, albo odpowiadać na ogłoszenia z mało wiarygodnych źródeł.


Co zatem mogą zrobić? Albo szukać rekomendacji wśród znajomych, którzy już pracują za granicą. Albo też skorzystać z wyszukiwarek ofert pracy. Którą natomiast wybrać?
Ich wspólna znajoma – Gosia, która aktualnie pracuje jako Pielęgniarka w Irlandii, poleciła im dwa portale, z których sama korzystała i dzięki którym znalazła pracę. O jakich portalach mowa? Są to Jober i Amundio.

Co miało przekonać Anię, Michała i Pawła do skorzystania właśnie z tych źródeł? Zobacz, co opowiedziała im Gosia:
Jober.pl:

 1. Bezpośrednio na tym portalu możecie aplikować na oferty, które Was zainteresują;
 2. Przy wielu ofertach widnieje informacja o proponowanych zarobkach, więc nie aplikujecie w ciemno, tylko od razu wiecie, czy stawka by Wam odpowiadała;
 3. W wielu przypadkach, pracodawca oferuje wyżywienie i zakwaterowanie; są też dostępne takie oferty, w których masz jeszcze więcej przywilejów;
 4. Od razu też widzisz, czy znajomość języka obcego jest konieczna, czy też nie;
 5. Możecie przebierać w ofertach z aż 33 krajów! Zarówno Europy, jak i innych kontynentów. Wszystko w zależności od preferencji;
 6. Top 10 krajów, z których publikowanych jest najwięcej ofert, to: Polska, Niemcy, Holandia, Belgia, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Anglia, Francja i Islandia!
 7. Dostępnych jest aż 36 branż, w których możecie znaleźć zatrudnienie. Wchodząc na portal możecie wybrać albo wszystkie, albo wybrane oferty, które ukażą się Wam na portalu;
 8. Bardzo dużo ofert jest dla kierowców, malarzy, tynkarzy, spawaczy, elektryków, pielęgniarek, kosmetyczek, fryzjerek, opiekunów, pracowników hoteli, kucharzy, czy też barmanów. Tak więc zarówno prace dorywcze, jak i takie na stałe J;
 9. Oczywiście jeśli chodzi o Polskę, to zdecydowana większość ofert dotyczy pracowników umysłowych, co docelowo może mocno zainteresować Pawła, który po ukończeniu studiów będzie poszukiwał pierwszej stałej pracy.

Amundio.pl:

 1. Na tym portalu ofert jest znacznie więcej, gdyż jest to zbiór wielu ofert z różnych portali. Można zatem przebierać do woli! (266 577 ofert!);
 2. Po prostu wpisujesz nazwę stanowiska, które Cię interesujesz i szukasz! Na głównej stronie są zresztą podpowiedzi dotyczące dostępnych stanowisk i liczby ofert!
 3. I ponownie: w top 10 krajów z największą liczbą ofert znalazły się oprócz Polski także Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Norwegia, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria i Islandia – czyli kraje, które nie są tak daleko od naszej Ojczyzny. Oczywiście, jeśli macie ochotę na dłuższe wojaże, to na tym portalu znajdziecie dużo ofert ze Stanów Zjednoczonych. Praca za Oceanem stoi otworem!

Na zakończenie, kilka faktów w formie infografiki:

Jober i Amundio, to portale, których funkcjonowaniu przyświeca misja, by pracę mógł znaleźć każdy. Niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Ich założyciele chcą, by każdy miał możliwość znalezienia pracy, która pozwoli żyć na godziwym poziomie niezależnie od kraju, czy znajomości języków obcych! Chcą, by osoby takie jak Ania, Michał, czy Paweł mogły wykorzystywać swoje umiejętności i mieć satysfakcjonującą pracę.
 Jeśli znasz ludzi, którzy mogliby z tych rozwiązań skorzystać, przekieruj ich do tego artykułu! A nuż pomoże im to w znalezieniu swojego miejsca na ziemi! 🙂


Spodobało się? Zanim zaczniesz wysyłać aplikacje, zobacz jak należy pisać Mistrzowskie CV!