Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Wytrwałość

wpis w: Dookoła Pracy | 0

       Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się bedą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami.  Motyw grudniowego wpisu, to Wytrwałość.


„Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.” – Calvin Coolidge
„Wytrwałością osiągniesz powodzenie, nawet gdybyś miał długo czekać.” – Ali Ibn Abi Talib
„W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.” – Budda
Fred E.Basten „Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz”

       Biografia człowieka, który zrewolucjonizował życie kobiet oraz świat branży kosmetycznej. Historia, która pokazuje, że talent w połączeniu z wytrwałością i cierpliwością, potrafi dać spektakularny efekt. Lektura idealna na długie zimowe wieczory i będąca kolejnym dowodem na to, że ciężka praca i determinacja są tym, co wyróżnia ludzi sukcesu.

Angela Lee Duckworth: Grit: The power of passion and perseverance

       Co wyróżnia ludzi, którzy osiągają sukces, od tych, którzy nigdy go nie będą mogli poznać? Które dzieci mają większe szanse na ukończenie szkoły, nawet pomimo niesprzyjających okolicznośći i statusu społecznego? Czy ludzie z wysokim IQ są tymi, którzy są predystynowani do sukcesu? W tej 6-minutowej prezentacji, Angela Lee Duckwort mówi, co tak naprawdę jest kluczem i odpowiedzią na wymienione wyżej pytania. Filmik dostępny tutaj.