Refleksja o wyjątkowych prezentach, które każdy powinien zrobić…dla siebie!

wpis w: Dookoła Pracy | 1

       Ten wpis jest nieco inny niż dotychczasowe. Ten wpis to odrobina refleksji. Chwyć w dłoń kubek z gorącą herbatą, wtul się w ciepły, wełniany koc i pozwól sobie na chwilę wyłącznie dla siebie. Zrelaksuj się, zapomnij o wszystkich obowiązkach, prezentach dla bliskich, szykowaniu świątecznych potraw. W tym momencie porozmawiamy o tym, co Ty sobie możesz podarować w te Święta i w Nowym Roku:

  1. Wiarę w siebie i poczucie własnej wartości -> Pamiętaj, że pierwszą osobą, która musi wykonać krok ku dobrym zmianom, jesteś Ty sam. I to Ty sam musisz uwierzyć, „że możesz”, „że jesteś wystarczająco dobry”, „że jesteś taki, jakim być powinieneś”, „że potrafisz”, „że Ci się uda”, „że jesteś jedyny w swoim rodzaju”.
  2. Wiarę we własne talenty i możliwości -> Pamiętasz, jak dyskutowaliśmy o tym, że każdy z nas posiada wyjątkowe talenty i umiejętności, a najtrudniejszym zadaniem jest, aby je poznać i zacząć je wykorzystywać w praktyce? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij. I uwierz, że doskonaląc swoje talenty osiągniesz prawdziwe zadowolenie! Tak, masz mocne strony! Tak, również i Ty!
  3. Pracę, która będzie sprawiała Ci satysfakcję -> W pracy spędzamy minimum 1/3 dnia, a często nawet i znacznie więcej. Jaki jest zatem sens marnować czas na zajęcia, które w żaden sposób nie są dla Ciebie wartościowe i nie dają satysfakcji? Życie mamy tylko jedno, skupmy się zatem na zajęciach, które nas cieszą.
  4. Pracę, w której dasz upust swoim możliwościom -> Wykorzystuj swoje umiejętności, pokaż na co naprawdę Cię stać. Stojąc w cieniu i czekając aż ktoś nagle Cię zauważy może nie przynieść rezultatu. Angażuj się w takie działania, które mogą pokazać Twoje mocne strony.
  5. Pracę, w której będziesz mógł się rozwijać -> Wybierając miejsce pracy, zastanów się, czy będziesz miał możliwość dalszego rozwoju, ciągłego doskonalenia. Wybierając przyszłą pracę, zdecyduj się na taką, w której możliwość rozwoju będzie realna. Samodoskonalenie jest wręcz fascynujące!
  6. Odwagę do przekraczania granic -> Czy wiesz, że najczęsciej to my sami ograniczamy siebie? Jeśli kiedyś pomyślisz, że „nie da się”, „to jest niemożliwe” i będziesz chciał postawić sobie po raz kolejny granicę, przekrocz ją. Odważ się podjąć krok, który doprowadzi Cię do miejsca, w którym rzeczywiście chcesz być.
  7. Więcej cierpliwości i spokoju wewnętrznego -> Zamiast denerwować się na opryskliwego klienta, niesłownego kolegę z pracy, przełożonego, który ma niejasne oczekiwania, skup się na tym, na co masz realny wpływ. Jeśli dana kwestia jest poza Twoim zasięgiem i nie masz możliwości, aby ją zmienić, odpuść. Naucz się cierpliwości, wyposaż się w wewnętrzny spokój. Znajdź metodę na to, jak reagować w takich sytuacjach.
  8. Koniec z próbami zadowalania wszystkich -> Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że planując i wykonując różne zadania, chciałeś zadowolić wszystkich. Skończ z tym. Prawda jest taka, że każdy człowiek jest inny, ma różne upodobania, gusta. To, że dane rozwiązanie nie podoba się jednej z osób nie oznacza, że jest złe. Jest po prostu inne. Ważne, abyś był w zgodzie z samym sobą.
  9. Szansę na realizację swoich pasji -> I nie ma znaczenia, czy Twoja pasja powiązana jest z biznesem, sportem, technologiami. Po prostu zacznij realizować się w tym, co sprawia Ci największą przyjemność. Realizuj się w tym, o czym możesz powiedzieć, że czujesz tzw. flow, spełnienie. Coś co jest Twoją odskocznią od rzeczywistości.
  10. Daj sobie szansę na to, aby po prostu żyć -> Prawdziwie, po swojemy, w jedyny w swoim rodzaju sposób. Nie myśl nadmiernie o przeszłości i przyszłości. Skup się na „tu i teraz”. Bądź szczęśliwy. Po prostu.

       A Wy? Jaki prezent zamierzacie zrobić sobie w te Święta i w Nowym Roku? Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami!