Podsumowanie 4 roku istnienia Dookoła Pracy

wpis w: Dookoła Pracy | 3

Drodzy Czytelnicy, jak na listopad przystało, tradycyjnie już publikujemy podsumowanie kolejnego roku istnienia Dookoła Pracy!

A jak długo jesteśmy już z Wami?

2 listopada minął 4 rok! Woooow! Sami dziwimy się, jak szybko to zleciało.

 

Co 4 rok oznaczał dla nas? Duuużo działań, pracy i wdrożonych w życie pomysłów!

1.Światło dzienne ujrzał nasz pierwszy e-book „DOOKOŁA LINKEDINA – JAK WZMOCNIĆ SWÓJ PROFIL, ABY ZDOBYĆ PRACĘ MARZEŃ?”. Praca nad nim trwała ponad pół roku, gdyż zależało nam na jak najwyższej wartości merytorycznej. E-book ten współtworzyli z nami eksperci ds. LinkedIn, budowania marki osobistej, strategii biznesowej oraz rekrutacji. Data publikacji przypadła na kwiecień 2020, czyli w środku trwającej pandemii i lockdownu. Mieliśmy bardzo duże wątpliwości, co do samego terminu lecz uznaliśmy, że ebook ten ma pomóc w szukaniu pracy, więc osoby, które aktualnie potrzebują takiego wsparcia uzyskają dużą dawkę merytorycznej wiedzy, która im pomoże.

Uzyskaliśmy bardzo pozytywną informację zwrotną od osób, które zakupiły ebooka, natomiast sama sprzedaż należała do…przeciętnej.

Projekt ten dużo nas nauczył pod względem biznesowym. Ilość popełnionych błędów, wniosków i wartościowych lekcji jakie wyciągnęliśmy z tej inicjatywy zasługują na zamieszczenie w osobnym artykule.

  1. Kontynuowaliśmy sprzedaż dostępnych w naszym sklepie szablonów CV. Sprzedaż toczy się własnym życiem, gdyż nie mamy nałożonego na nią wysokiego priorytetu.
  2. Klaudia ruszyła z programem Twój Partner w Zmianie Zawodowej i to był strzał w dziesiątkę! Pomaga ludziom w przebranżowieniu, tworzeniu strategii poszukiwania pracy, docieraniu do ukrytego rynku pracy, a także znalezienia drogi zawodowej, która będzie zgodna z wartościami i talentami danej osoby. Chcecie wiedzieć więcej? Napiszcie na: kontakt@dookolapracy.pl
  3. Pandemia sprawiła, że wiele osób utraciło pracę. Zainicjowaliśmy wówczas akcję „PRACUJemy RAZEM i wspólnie z innymi blogerami dzieliliśmy się wiedzą na temat efektywnego szukania pracy w dobie pandemii. Całość zakończyła się webnarem.
  4. Łukasz zaczął wykorzystywać swój potencjał i udostępnił do sprzedaży narzędzia do optymalizacji pracy. Dostępny jest już kalkulator opłacalności przejścia z etatu na BtB, narzędzie do pomiaru czasu pracy oraz pomodoro timer. Zajrzyjcie tutaj.

Artykuły w liczbach:

W tym roku napisaliśmy 60 artykułów, czyli o 6 mniej niż w roku ubiegłym. Dlaczego mniej? Ponieważ dużo bardziej skupialiśmy się na działaniach związanych z nowymi projektami, a to pochłania energię.

Top 5 najczęściej czytanych przez Was artykułów przedstawia się następująco:

Top 1.  Aktualna klauzula o ochronie danych osobowych do CV (RODO 2019)

Top 2. Opowieść Pauliny o życiu i pracy w Kanadzie, czyli kraju liścia klonowego, niedźwiedzi i nieokiełznanej natury

Top 3. Kalkulator opłacalności przejścia z umowy o pracę na B2B

Top 4. Dania – kraj lukrecji i hygge oczami Pauliny

Top 5. Praca zdalna – największy spis pracodawców w sieci

I standardowo…rozkręcamy się… Jak wchodzić w piąty rok bloga, to już z prawdziwym przytupem. I to Wam możemy już dziś obiecać!

Zdradzimy małą tajemnicę, że już ruszyły zapisy do Listy Oczekujących na bazę dla kandydatów, którzy przebranżawiają się. Jeśli również i Ty chcesz się przebranżowić, zmienić zawód, zdobyć nowe kwalifikacje, tutaj znajdziesz LINK do zapisów.