22-23 X 2019 – największe targi pracy we Wrocławiu, czyli Career Expo!

wpis w: Dookoła Pracy | 16

22 i 23 października 2019 – zapiszcie tę datę, jeśli planujecie w niedługim czasie zawalczyć o pracę marzeń. Już wtedy, odbędą się największe targi pracy we Wrocławiu. O jakim wydarzeniu mowa? Oczywiście o Career Expo, którego mamy przyjemność być partnerem. Tysiące kandydatów będą mogli po raz kolejny poznać swoich pracodawców, wziąć udział w szybkich rekrutacjach, sesjach coachingowych, a także 60 bezpłatnych szkoleniach. A jest w czym wybierać. Co ciekawe, pierwszy raz w historii, targi Career Expo podzielone są na dwa dni. 22 października to czas głównie dla studentów i absolwentów, natomiast 23 października poświęcony będzie doświadczonym specjalistom, którzy chcą zmienić pracę.

I uwaga ->>> tym razem, również i my dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego, by wydarzenie to nabrało kolorytu. W drugim dniu targów, Klaudia poprowadzi warsztat Wielkie Oczy Zmiany, czyli dlaczego, mimo wysiłku, nie możesz jej okiełznać”. Warsztat skierowany do wszystkich tych, którzy pracują nad swoimi nawykami, bezskutecznie uczą się języka obcego, chcą zmienić pracę bądź każda inna zmiana wiąże się dla nich z dużym oporem. Zobaczcie, jak okiełznać zmianę i zapiszcie się tutaj.

Aby jeszcze bardziej zainteresować Was tematyką targów, poprosiliśmy organizatorów o odpowiedzi na kilka pytań. Michał Trojnar (Koordynator ds. Marketingu) opowiada, czym tak naprawdę zaskoczy nas tegoroczna edycja i czego możemy się spodziewać 🙂

 

 1. Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja targów pracy Career Expo we Wrocławiu

  Największym zaskoczeniem, największą nowością jest wydłużenie targów o dodatkowy dzień – w ten sposób postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez uczestników Career EXPO. Ta edycja będzie debiutem dwudniowych targów pracy. Stanowi to dla nas nie lada wyzwanie, ale korzystając z doświadczenia wyniesionego z poprzednich lat, jesteśmy pewni, że krok naprzód jest słuszną decyzją. Dwudniowe targi to szansa na większą liczbę uczestników oraz na stworzenie jeszcze dogodniejszych warunków do idealnego dopasowania pracodawców i kandydatów.

 2. Do kogo skierowane jest to wydarzenie? I jak dużej frekwencji się spodziewacie?

  Wydarzenie jest skierowane zarówno do studentów wchodzących na rynek pracy, jak i dla doświadczonych specjalistów. To jeden z wyróżników Career EXPO – celujemy jednocześnie w obie powyższe grupy. Stąd też decyzja o dwudniowym wydarzeniu – pierwszy dzień w standardowych do tej pory godzinach (10:00 – 16:00) planujemy z myślą o studentach. Drugi dzień przeznaczony jest dla osób pracujących, które dzięki popołudniowo-wieczornym godzinom (15:00 – 21:00) będą mogły w pełni skorzystać z targów. Dwa dni powinny wpłynąć na jeszcze wyższą frekwencję – spodziewamy się około 7 tysięcy uczestników.

 1. Jakich pracodawców będziemy mogli spotkać podczas tegorocznej edycji targów?

  Podczas jesiennej edycji targów tradycyjnie będzie można spotkać potentatów lokalnego i ogólnopolskiego rynku. Dodatkowo, pracę będzie można znaleźć w firmach o globalnym zasięgu. Nie chcemy prezentować tutaj tylko wybranych, byłoby to niesprawiedliwe wobec wszystkich wystawców. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z listą pracodawców biorących udział w targach. Można ją znaleźć na https://careerexpo.pl/targi-pracy-wroclaw

 1. Czy targi pracy Career Expo są skierowane wyłącznie do osób szukających pracy w korporacjach, czy też można znaleźć pracę również i w mniejszych firmach?

  Career EXPO to miejsce, w którym kandydaci zatrudnienie mogą znaleźć nie tylko w korporacjach, ale i mniejszych firmach. Przed udaniem się na targi warto zapoznać się z biorącymi udział w wydarzeniu wystawcami i zobaczyć, którzy biorą udział w Szybkich Rekrutacjach. Ten system pozwala wysłać CV do konkretnej firmy przed targami. Gdy pracodawca będzie zainteresowany danym kandydatem, wówczas dostanie on zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną prowadzoną w specjalnie przygotowanej strefie Szybkich Rekrutacji!

 

Do zobaczenia już 22 i 23 października we Wrocławiu! 🙂 Życzymy sukcesów w poszukiwaniach pracy! I oczywiście zapraszamy do udziału w warsztacie! Będziemy mieli okazję poznać się na żywo!