Rok w podróży dookoła pracy – podsumowanie

wpis w: Dookoła Pracy | 84

       Lubimy podsumowania. Podsumowania pozwalają na stop klatkę. Podsumowania skłaniają do wniosków. Podsumowania zamykają klamrą. Dają strukturę. A struktury (pod warunkiem, że niezbyt skostniałe) ułatwiają życie. Bardzo.


My dziś świętujemy. Już od roku blogujemy! 🙂
Strumieniami leje się…woda z nosa. Listopad w końcu. Ale świętować trzeba. I dziękować przede wszystkim. WAM! Za Wasze historie pełne autentyczności, za angażujące dyskusje i TALENTY. Talenty, które napędzają i inspirują! Inspirują do tworzenia , działania i angażowania!
To teraz podsumujmy. Co w mijającym roku Was najbardziej ciekawiło? Zmiana pracy. Targi pracy i ścieżki karier – te tematy triumfowały. Oblężenie niemal jak na zamek w Malborku:


Pierwsza piątka zwycięzców (najczęściej odwiedzane):

  1. Kalendarium targów pracy: wrzesień-grudzień 2017

  2. Pomysł na siebie, pomysł na życie. Odcinek 1 – Programista
  3. Pomysł na siebie, pomysł na życie. Odcinek 2 – Tłumacz konsekutywny i symultaniczny
  4.Kalendarium targów pracy: luty-czerwiec 2017
   5. Od asystenta projektanta w branży gazociągowej do analityka biznesowo-systemowego, czyli zmiana zawodowa jako sposób poznawania siebie


Podgrzewaliśmy też atmosferę do czerwoności. Wrzucaliśmy do pieca, jak szaleńcy tematy, które jako tabu słyną. Jawność zarobków – to nie odbiło się bez echa i przekroczyło wszelkie normy popularności. I bardzo dobrze. Bo rozmawiać trzeba. I oswajać trzeba. Pokazywaliśmy też historie osób, które podjęły decyzje o emigracji bądź założeniu własnej firmy i poznały siebie. Autentyczność- to lubicie.
Pierwsza piątka zwycięzców (najczęściej komentowane):

  1. Czy zaglądanie koledze do portfela ma sens?

  2. Kraj wojaka Szwejka, krecika i skalnych miast, czyli życie i praca w Czechach oczami Angeliki
  3. Kraj nowych technologii, kiasu i aromatycznej kuchni, czyli życie i praca w Malezji okiem Zuzanny
  4. Pomysł na siebie, pomysł na życie. Odcinek 1 – Programista
  5. Od pracy na etacie do własnej firmy i niezależności, czyli wewnętrzna motywacja, jako życiowy drogowskaz – wywiad z Ewą Jochheim
To był rok relacji, historii z życia wziętych i poznawania naszych Utalentowanych Czytelników.


A teraz prośba. Na przyszłość taka.
Wasze zaangażowanie dodaje nam wiatru w skrzydła i chcemy tworzyć coraz lepsze treści. Wy wiecie najlepiej, co jest dla Was najbardziej istotne. Podzielcie się z nami Waszymi przemyśleniami: o jakich profesjach chcecie poczytać, co w kontekście rynku pracy Was nurtuje, ciekawi, gdzie widzicie lukę i czym możemy Was zaskoczyć?:)
Do dzieła! 🙂