2 rok istnienia Dookoła Pracy – podsumowanie

wpis w: Dookoła Pracy | 32

Już tradycyjnie, krótkie podsumowanie 2 roku funkcjonowania Dookoła Pracy. Taka mała klatka stop i przegląd najchętniej czytanych przez Was artykułów.

 

Na początek, kilka faktów dla tych, co lubią konkrety:

  • W tym roku opublikowaliśmy 57 wpisów! Nadal publikujemy średnio 1 wpis tygodniowo, choć staramy się zwiększać częstotliwość w miarę możliwości;
  • Utworzyliśmy nasz profil na Instagramie, na którym ukazujemy bardziej prywatną stronę autorów tego bloga. Chcemy, abyście nas lepiej poznali, zobaczyli, co jest dla nas ważne, co nas pasjonuje.
  • Otworzyliśmy także nasz kanał na You Tube choć jest na typ etapie w powijakach i czeka na swój moment i tzw. lepsze dni;
  • O 462% wzrosła liczba unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili naszą stronę w porównaniu do poprzedniego roku!
  • Przeszliśmy rembranding strony, aby jeszcze bardziej odzwierciedlała naszą misję i to, co chcemy Wam przekazać. Pokusiliśmy się o zmianę loga i całego wyglądu strony. Efekty możecie już teraz oglądać!

 

Najczęściej komentowane – top 5:

Wśród najczęściej komentowanych wpisów, które wywołały ożywioną dyskusję są m.in. te, które dotyczą życia i pracy za granicą, czyli historie Renaty, która wyjechała do program studencki z AIESEC i już na stałe została w Indiach oraz opowieść Agaty, która realizuje swój American Dream w Nowym Jorku. Intryguje Was również tematyka ubioru na rozmowę kwalifikacyjną i do pracy. A to w końcu takie proste nie jest, by zachować umiar, a jednocześnie pokazywać swoją indywidualność. Widzimy również, że zaciekawienie wzbudziła zapowiedź 12. Kongresu PMI, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży zarządzania projektami. I oczywiście motywatory dotyczące porażki i wyciągania z nich wniosków – cieszy nas bardzo, że często traktujecie porażkę jako okazję do nauczenia się czegoś nowego. Top 5 przedstawia się następująco:

 

Miejsce 1: O życiu i pracy w barwnych Indiach oczami Renaty

Miejsce 2:  Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Porażka

Miejsce 3:  Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi, czyli American Dream oczami programistki

Miejsce 4: Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną i do pracy, by robić pozytywne wrażenie?

Miejsce 5:  12. Międzynarodowy Kongres PMI – zapowiedź

 

Najczęściej odwiedzaliście natomiast wpisy, które dawały Wam konkretne odpowiedzi na nurtujące Was pytania. A co Was tak bardzo nurtowało? Przede wszystkim informacje dotyczące nadchodzących targów pracy na rok 2018. Być może wielu z Was chciało coś zmienić w tym roku i aktywnie szukaliście pracy. Kolejny temat dotyczył zwolnień z pracy, gdy ma zastosowanie słynny artykuł 23′, czyli sytuacja, w której w wyniku zmian organizacyjnych, inny podmiot staje się formalnie Waszym pracodawcą. Szukaliście informacji także o tym, jak wygląda rynek pracy i życie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz z czym wiąże się praca Konstruktora-Mechanika. Top 5 najczęściej odwiedzanych wpisów przedstawia się następująco:

 

Miejsce 1: Kalendarium Targów Pracy: luty-maj 2018

Miejsce 2: Praca w kraju wiecznego lata – Zjednoczone Emiraty Arabskie okiem Natalii

Miejsce 3: Kalendarium Targów Pracy: wrzesień-grudzień 2018

Miejsce 4: Pomysł na siebie, pomysł na życie. Odcinek 5 – Konstruktor mechanik

Miejsce 5: Prawo pracy pod lupą, czyli 7 pytań o artykuł 23′ KP

 

Nie zwalniamy tempa. 3 rok Dookoła Pracy to dużo zmian, o których będziemy na bieżąco informować. Jedno jest pewne: będzie się działo! :)Napiszcie koniecznie, o czym chcielibyście jeszcze u nas przeczytać! 🙂