3 rok istnienia Dookoła Pracy – podsumowanie

wpis w: Dookoła Pracy | 16

Już tradycyjnie, krótkie podsumowanie 3 roku funkcjonowania Dookoła Pracy. A to był dla nas rok absolutnie wyjątkowy i pod znakiem zmian.

Do najważniejszego dla nas wydarzenia, czyli narodzin naszej córeczki, przygotowywaliśmy się dość długo. Przygotowanie to miało charakter wieloaspektowy. Musieliśmy tu ująć również kwestie dotyczące prowadzenia naszego bloga i zaplanowania wpisów z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiedzieliśmy bowiem w 100%, że nasza codzienność ulegnie dużej zmianie i nie byliśmy przekonani, jak uda się to wszystko poukładać 😊 Na szczęście, przy dobrym planowaniu, determinacji i wspieraniu siebie nawzajem, udało nam się wszystko pogodzić. Ba, trzeci rok blogowania był dla nas rekordowy pod względem ilości wejść na bloga i ilości wpisów! A Ci co nas znają wiedzą, że nie należymy do osób, które piszą krótkie teksty 😊

Co się zatem działo?

Na początek, kilka faktów dla tych, co lubią konkrety:

  • W tym roku opublikowaliśmy 66 wpisów! O 9 więcej niż rok wcześniej! Rozkręcamy się.
  • Kontynuujemy z prowadzeniem naszego profilu na Instagramie, na którym ukazujemy bardziej prywatną stronę autorów tego bloga. Chcemy, abyście nas lepiej poznali, zobaczyli, co jest dla nas ważne, co nas pasjonuje. A w tym roku Instagram zdominowały zdjęcia naszej córeczki przeplatane fotorelacją z wydarzeń, na których się pojawialiśmy 😊
  • Zaniechaliśmy prowadzenie naszego  kanału na You Tube, który jest, póki co spowity grubą warstwą kurzu i czeka na swój czas. Kto wie, może się jeszcze do niego przekonamy, natomiast na chwilę obecną nie jest na liście naszych priorytetów
  • O 113% wzrosła liczba unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili naszą stronę w porównaniu do poprzedniego roku! Rośniemy w siłę!

 

Co jeszcze nowego?

W 3 roku blogowania pojawiły się u nas 3 nowe sekcje tematyczne:

  • Nawiązaliśmy współpracę z Elą Paternogą, która prowadziła dla nas sekcję dotyczącą księgowości i podatków! Dlaczego chcieliśmy, aby taka tematyka zagościła u nas na blogu? Bo wcześniej nie znaleźliśmy artykułów finansowych napisanych przystępnym językiem, a dla młodych przedsiębiorców tematy dotyczące księgowości są bardzo potrzebne.
  • Klaudia wystartowała z serią eksperckich artykułów dotyczących zarządzania zmianą, zwinności i facylitacji. Bodźcem, który zmotywował ją do wypłynięcia na szerokie wody potencjału było nawiązanie współpracy z APMG International. To ogromne wyróżnienie, bo artykuły Klaudii są teraz również publikowane na oficjalnej stronie naszego partnera!
  • Na Dookoła Pracy zaczęliśmy także publikować wywiady z przedsiębiorczymi mamami. To temat rzeka, a od niedawna jest nam bardzo bliski, więc chcemy inspirować kobiety do tego, że macierzyństwo i aktywność zawodowa oraz podążanie za pasjami, to połączenie idealne!

Sklep internetowy

Wystartowaliśmy także z naszym sklepem internetowym, którego przedmiotem działalności jest sprzedaż szablonów CV oraz usług dotyczących przygotowania dokumentów aplikacyjnych! Mimo, iż nie promowaliśmy naszej działalności, to odzew był całkiem spory, co nasz bardzo cieszy. Zobaczcie zresztą sami!

Jakie wpisy najczęściej odwiedzaliście?

Nie będzie nic odkrywczego w tym, że najczęściej odwiedzacie te wpisy, dzięki którym możecie uzyskać wiele praktycznych informacji zwłaszcza na tematy dotyczące poszukiwań pracy. Co ciekawe, już trzeci rok z rzędu, artykuł na temat roli Konstruktora mechanika jest w pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych przez Was wpisów. Top 5 najczęściej odwiedzanych wpisów przedstawia się następująco:

 

Miejsce 1: Kalendarium Targów Pracy: styczeń-czerwiec 2019

Miejsce 2:  Bez tej klauzuli Twoje CV od razu trafi do niszczarki…

Miejsce 3:  Aktualna klauzula o ochronie danych osobowych do CV (RODO 2019)

Miejsce 4: Pomysł na siebie, pomysł na życie. Odcinek 5 – Konstruktor mechanik

Miejsce 5: Kalendarium Targów Pracy: wrzesień-grudzień 2018

 

Nie zwalniamy tempa. Przed nami 4 rok Dookoła Pracy i kolejne zmiany, współprace i duże projekty. Ale o tym już niebawem…